Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöltöttem a laptop vezeték...

Letöltöttem a laptop vezeték nélküli internetéhez egy illesztőprogramot, amivel most már érzékeli is hálózatot amit el kellene érnie, de nem kapcsolódik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Azt írja ki hibának, hogy az ip cím megújítása sikertelen. Próbáltam pingelni a router (netgear wpn824) ipjét, nem éri el. Ha viszont beírom a router ipjét a TCP/IP beállításokban (tehát h ne kérje automatikusan) akkor csatlakozik, de nem éri el a netet, így viszont már lehet pingelni, 4/4 megérkezik gyorsan. Tehát nem routeres gondja van sztem. Viszont DNS címnek nem tudom mit kellene beírnom, arra gondolok azért nem csatlakozhat. (UPCs net asszem). Másik 3 gépen szépen megy a wlanos net. Gép újrarakása előtt szépen ment a net. Előre is köszönöm, ha valaki tud valamit mondani.
2012. márc. 21. 09:12
 1/5 lindmayer ***** válasza:
a dns kiszolgálónak a router ip címét írd be, mert az fogja neked a dns feloldást megcsinálni
2012. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet. Beírtam, de nem jó még mindig. Rámegyek a kapcsolatnál az állapotra, és ezt írja ki:

IP: 192.168.1.1.

Alhálózati m: 255.255.255.255.0

Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1.


Lehet h az IPnél a gép saját ip címét kellene beírnom, de mivel az AIDA64ben az 127.0.0.1. amit nem fogad el, ezért nem tudom megmondani mi az :D Már nagyon kint van a hajam, pedig tudom hogy nem lehet olyan nagy probléma. Egyéb tipp?

2012. márc. 21. 12:32
 3/5 lindmayer ***** válasza:

a számító.gépen a beállítás legyen:

ip cím: 192.168.1.100 (ez a sasát géped ip címe)

alhálózati mask: 255.255.255.0

alapértelmezett átjáró 192.168.1.1 (ez a router)

elsődleges dns kiszolgáló: 192.168.1.1 (ez is a router)

2012. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kijavítottam, de még így sem jó. Most is próbáltam pingelni a router IPjét, így viszont már azt írja, hogy a kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül. Ami vicces, mert közben kiírja az óra mellett, hogy vezeték nélküli hálózat csatlakoztatva, Jelerősség: Kiváló. Na, és most?
2012. márc. 21. 12:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha van valami adat amivel segíthetek még a probléma könnyebb diagnosztizálásában írjatok.
2012. márc. 21. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!