Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon néha az üzenőfalomo...

Facebookon néha az üzenőfalomon az ismerőseim megosztanak képeket pl beteg babáról vagy éhező kutyákról, stb. Biztosan ti is találkoztatok már hasonlókkal!? Kérdésem lent szerepel!

Figyelt kérdés
Ki van írva, hogy oszd meg te is, ezzel pl a babának 3 centtel segít aki megossza! Én nem osztom meg, mert nem értem ezzel, hogy jut pénzhez pl a baba családja vagy ételhez a kutya!???? Én ezeken a képeken inkább megbotránkozom és persze nagyon sajnálom! Mi a véleményetek?
2012. márc. 23. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez az egész egy nagy átverés és a butábbak bedőlnek neki, ennyi.

VAGY esetleg egy pár facebook vírus szokott ilyesmiket csinálni talán. (Bár az nem képeket osztogat meg.)



Egyébként fel nem foghatom, hogy ki gondolja tényleg komolyan az,t hogy ha kitesz egy képet, akkor azzal segített pénzzel így valakit.... A hülyeség magasiskolája.

2012. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kap senki semmit, egyértelműen scam vagy hoax szinte mindegyik. Ha a facebook támogatna bárkit is, zsebből kifizetné ez az évi sok milliárdos nyereséget könyvelő cég az összes "beteg" embert/állatot.


A képek tartalma és a hozzá készült szöveg is a legtöbb esetben megtévesztő, van olyan baba, akinek úgy gyűjtenek pénzt, hogy már rég iskolába jár.

Ezek a dolgok azért népszerűek, mert hatnak az emberre, de nem igazak. Nem lesz megmentve senki, csak mert lenyomsz egy gombot, ez inkább csak álszentség, önámítás, hogy tettél valamit. Közben csak az oldalt terhelted feleslegesen, meg az embereket traktáltad a sok undorító képpel.


Ha érdekel, és más figyelmét is fel akarod erre hívni, az urbanlegends.hu oldal ezzel rendszeresen foglalkozik.


[link]

[link]

2012. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!