Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú P2P, Torrentletöltés! A...

Lassú P2P, Torrentletöltés! A Chello korlátozza?

Figyelt kérdés
Régen T-online 1megás netem volt és bármikor gyorsan tudtam letölteni, de miota átváltottam Chellora a jobb ajánlat miatt azóta 40-80 kbit/s a letöltésem úgy hogy most 5megás netem van:S Érdekes h éjjel kb 1től ez a letöltés kb 6-7szeresére megnő:S Tud valaki erről bővebben valami infót?
2008. ápr. 14. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ADSL szolgáltatás statikus sávszélességet biztosított dedikált vonallal, a Chello pedig dinamikus sávszélességet biztosít osztott vonallal. Nem mindegy. ADSL-nél úgy tervezik a központot, hogy mindenki hozza a max. közeli sebességet (persze itt is vannak kivételek.)

Chellonál pedig úgy van, hogy minél terheltebb a hálózat, annál lassabb az egy főre jutó letöltési sebesség. Persze nagyon sok helyen már a megfelelő sávszélességekkel kalkulálnak, azonban ezek szerint még mindig van olyan, ahol nem...

Szintén a terhelésre enged következtetni, hogy az éjjeli órákban viszont működik.


Esetleg még lehet az is probléma, hogy a feltöltési sebességed maximumon van (azaz teljes sávszéleséggel tölt felfelé), ez viszont megfoghatja a letöltéseket is. A feltöltési sebességet vedd kb. 4-5 kBps-sel lentebb, és nézd meg, hogy javult-e valamit.

2008. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen, a UPC korlátozza a torrent-ezést. Ajánlatos olyan klienst használni amely tudja titkositani a kapcsolatot vagy átváltani T-Online-ra.
2008. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!