Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell átirányítani egyik...

Hogy kell átirányítani egyik domant másik domainra helyileg? Host fájl nélkül.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Kérdésem az lenne(már googleztem sokat de erre a konkrét esetre nem találtam semmit) hogy van egy helyi gépem, egy szerver. OK én azt akarom hogyha azon a gépemen pl beírom a böngészőbe pl hogy www.index.hu akkor azt akarom hogy ne vigyen az adott beírt címre, hanem irányítson át, pl www.google.hu ra, de úgy hogy NE IP címet kelljen a hosts fájlban megadni, hanem úgy hogy msáik Domainre vigyen át... a hosts fájlban a domainról domainra átírányítást nem csinálja meg a rendszer, csak IP címre lehet... nekem az kéne hogy "A" domainról "B" domainra irányítson. Nincs erre valamilyen külön program? Vagy valamilyen megoldás? A Rendszer Win Szerver 2008


Kérem hogy rendesen olvassátok el, mert a HOSTS fájlt már babráltam TUDOM hogy az van de az nem jó megoldás. Ehelyett kéne valami másik... Van valakinek valamilyen ötlete? Előre is köszönöm!


2012. ápr. 3. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy tudod megcsinálni, ha helyileg hozod létre a domain klónját.

Tehát pl. beállítot (hosts-ban vagy a helyi DNS szerverben), hogy "A" domain a helyi szerveredre mutat, majd azon a szerveren beállítod, hogy ha érkezik egy kérés "A" domainre, azt egy 302-es átirányítással küldje át "B" domainre.

Ez nyilván csak HTTP esetén működik. Olyat nem tudsz, hogy "A" domain DNS kérésére a gép "B" domaint kapja eredményül, a DNS nem így működik.

2012. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen nekem pont az a bajom hogy nem http protokoll a dolog hanem egy program hív meg egy oldalt amit akarok hogy másra irányítódjon át... amúgy ennek semmi köze a dns hez ez a helyi gépen egy valamilyen string kezelővel megoldható lenne hogy ha ezt "A" val írják be az inkább erre "B" menjen át hiszen ez csak lokálisan kell végbe menjen, nem kell hogy a nethez az oldalneveken kívül más köze legyen...
2012. ápr. 3. 18:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha tud valaki olyan programot ami elfogja a kimenő URL stringeket windows rendszeren, és az a rendszer tudja kezelni, lecserélni, kérem szóljon!
2012. ápr. 4. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!