Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon az idővonal törlése...

Facebookon az idővonal törlése - funkció mindenki számára láthatóvá teszi, h nekem a régi adatlap van, vagy csak én látom majd úgy?

Figyelt kérdés
Még nem állt át az idővonalra a facebookom szerencsére, de szerintem már meg vannak a napjai számlálva. Elvileg van olyan funkció, ami lehetővé teszi az idővonal visszaállítását "normálissá". Ezek szerint én ugyanúgy fogom látni, mint előtte az adatlapomat. De mások is vajon úgy látják? Nem idővonalasan? Vagy ez csak egy illúzió és csak én látom úgy, amúgy minden változatlan?

2012. ápr. 12. 11:38
 1/8 2xSü ***** válasza:
100%

A Facebookon nincs lehetőség az idővonalról visszatérni a régi rendszerre. Magyarán az „Elvileg van olyan funkció” sorodra kapásból az a válasz, hogy sem elvileg, sem gyakorlatilag nincs ilyen funkció.


Esetleg létezhetnek olyan böngésző kiegészítők, amelyek az adott böngészőben az idővonalat úgy alakítják át, hogy eléd már egy emulált régi típusú adatlap kerüljön. De ez természetesen csak az adott gépen, az adott böngészőben látszik így, akinek nincs ilyen kiegészítője, az az idővonal formátumát látja.

2012. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
aha, erre gondoltam. és értem is, de vannak oldalak, amik elvileg beváltak, pl timelineremove.com... és arra lennék kíváncsi, h (feltéve, ha igaz), hogy amikor sikerül átállítania az embernek ez azt oldalt, akkor addig tiszta, h ő úgy látja az adatlapját. De hogy látják akkor mások? Idővonalként? Hogyan? Mert nem állított be pl borítóképet, semmit nem szerkesztett meg "idővonalasra" az adatlapján, hiszen ő nem úgy látja, tehát lehetősége se lenne rá. Külső szemlélők mégis idővonalként látják? És mit látnak borítóképnek pl? Semmit? Szóval ez még nem teljesen tiszta nekem. De köszi a segítséget. :) Amúgy van egy olyan érzésem, h mint máskor se volt, most sincs kibúvó és előbb-utóbb mindenkié átáll... hőbörög az ember egy darabig, aztán majd csak megszokja. És folyik az élet tovább, nem veszít embert ettől a facebook... legalább így könnyebb lesz megállnom a "facebookozást". :))
2012. ápr. 12. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek a kiegészítők a böngésződhöz, ezért csak Te fogod így látni, mindenki más az idővonalat látja majd.

Én a helyedben nem foglalkoznék ezekkel, mert van amelyiktől csak szétesik amit látsz, és van amelyik adathalász, vírusos is.

2012. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
aha, valahogy így gondoltam én is. á, ilyen vírusos hülyeségekre nyilván nem kattintok, meg nem töltök le, de akkor hagyom ennyiben a dolgot. ha átáll, átáll, így jártam. asszem, túlélem. :)
2012. ápr. 12. 13:09
 5/8 anonim válasza:
itt egy videó http://www.youtube.com/watch?v=WFUTbL0vEik&feature=youtu.be én megcsináltam pár másodperc az egész
2012. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:

#5: Ez egy böngésző kiegészítő. Annyit csinál csak, hogy az adott böngészőben a megjelenítés előtt átalakítja az idővonal megjelenítését úgy, hogy hasonlítson a régi kinézetre.


De mások, akiknél nincs ez a kiegészítő telepítve, azoknál továbbra is az idővonal lesz látható. Ők. pl a te idővonaladat ugyanúgy látják, mint te a kiegészítő telepítése előtt.


A dolog kb. az első kisebb idővonal módosítás után foltozásra szorul. Szóval a dolog félmegoldásnak is félmegoldás.


Ráadásul biztonsági kockázatot is jelentenek ezek a kiegészítők, hiszen úgymond a telepítésükkel jogot adsz nekik, hogy kezeljék a Facebook oldal tartalmát, így elméletileg lehetőségük van bizalmas információk kijuttatására. (Sőt a legrosszabb esetben a akár vírust is terjeszthetnek.) Az általad leírt kiegészítő talán a megbízhatóbbak közé tartozik, de óvatosan ezekkel a böngésző kiegészítőkkel, csak olyat érdemes telepíteni, ami az adott böngésző kiegészítőket összegyűjtő oldalán is szerepel, ott jó értékelést kapott és nem tegnap került fel.

2012. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én nem vagyok idővonalas,de ha páran ezzel vissza állítják az adatlapjukat,én még idővonalasnak látom,de ha fel teszem én is akkor ismét a régi kinézetbe látom az ő adatlapjukat ?
2012. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2xSü ***** válasza:

#7: Ezek a kiegészítők úgy működnek, hogy letöltik az idővonalat és átalakítják a megjelenítését. Gyakorlatilag belépnek a netforgalom és a megjelenítés közé. Így mindig azon a gépen, azon a böngészőn működnek csak, amelyre a kiegészítő telepítve lett.


Némelyik egész jól működik. Jelenleg. De nem veszélytelen a művelet:


- Akadnak rosszindulatú kiegészítők, amik más tevékenységet is végeznek. (Pl. jobb esetben extra reklámokat tesznek ki az oldalra, rosszabb esetben személyes információkat gyűjtenek össze). Tehát minden esetben olyan böngészőkiegészítőt szabad csak választani, ami egyrészt az adott böngésző hivatalos kiegészítőket gyűjtő oldalán megtalálható, illetve amely legalább egy hete fent van, és a visszajelzések pozitívak.


- A másik gond, hogy a Facebook bármilyen idővonalat érintő változásai miatt hozzá kell igazítani az adott kiegészítőt. Tehát minden változás után szétesett oldalra, elrejtődő információkra, illetve akár több napos, hetes várakozásra lehet számítani, amíg a kiegészítő frissül.


De ha valaki hajlandó ezzel külön szívni, akkor van rá lehetősége, bár azt hiszem előbb-utóbb úgyis muszáj lesz elfogadni a változásokat.

2012. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!