Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor Magyarországon...

Most akkor Magyarországon legálisan lehet zenét, és filmet letölteni?

Figyelt kérdés
Mindenki mond mindent. Sokat kerestem rá,de javarészt 1 évvel ezelőtti dolgokat találtam róla,akkor még legális volt. Most is az? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. ápr. 12. 13:43
 1/2 lindmayer ***** válasza:

persze

letölteni legális, saját használatra, de megosztani, azaz feltölteni illegális, arról nem is beszélve hogyha pénzt is kérsz érte(warezoldal)

de elméletileg csak 48 óráig tárolhatod azt a filmet és zenét, amit letöltöttél

de amúgy is szerencsédre a magyarországi jogvédők nem a kis felhasználókat üldözik, hanem a nagyban utazókat: a warez-, torrent- és seedszerver üzemeltetőit, illetve a release csapatok tagjait üldözi

tehát ha te havi szinten 2-3 száz giga körüli adatforgalmat generálsz, akkor nem fognak rád vadászni(ők is tudják, hogy ennek nagyobb a költsége, mint a haszna)

2012. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Attila_the_hun ***** válasza:

Egyébként nem értem, hogy miért nem rakják legálisan a netre a filmeket?

Szerintem mindenki hajlandó lenne egy mozijegy árát kifizetni egy-egy filmért, hogy aztán, otthon a fotelből, kényelmesen -nem zavarva mások Chips zörgetése, beszéde, nevetése- élvezhetné az új filmeket és nem kellene kocsiba ülnünk és sok esetben 10-20, vagy akár 100km-ert utaznunk a családdal, benzint fogyasztva, hogy megnézhessük a mozikban a filmeket. Úgy is ez lesz a jövő, csak szándékosan akadályozzák ezt a formát.

A forgalmazóknak is sokkal olcsóbb lenne egy oldal üzemeltetése mint a sok mozié! Egy mozit karbantartani, felújítani, fizetni a magas rezsijét, a személyzet bérét fizetni, óriási költség! És milyen sok mozi van az országban! Ezzel szemben elég lenne egyetlen weboldalt üzemeltetni, amely működtetéséhez elég lenne pár informatikus. A forgalmazó rettentően sok pénzt tudna megspórolni! És mink, a nézők, otthon, kényelmesen, Full-HD-ban nézhetnénk a házimozin ugyanazokat a filmeket, miután kifizettük a mozijegy árát. A technika már rég lehetővé tette ennek a lehetőségét. A villámgyors internet is talán már minden otthon megszokott része. Nem értem mire vár még a filmipar?! A mozi már őskövület!

Másrészt: miért vegyek Full-HD-s tévét és minek vegyek 7.1-es házimozit, ha azokat nem tudom mire használni? Nézem otthon rajta a TV1 hd-s adását Pro-Logic-ban? Röhej nem?

2013. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!