Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet-e oldani, hogy a...

Meg lehet-e oldani, hogy a tárhely a godaddy-nél van, a domain pedig magyar szolgáltatónál?

Figyelt kérdés
Ahogy látom a godaddy nem regisztrál .hu domain nevet, de szükségem lenne rájuk, mint megbízható tárhely szolgáltató, viszont a .hu domain is kell. Mi lenne a legoptimálisabb megoldás erre a problémára? Vagy tud valaki ajánlani egy tényleg hosszútávon megbízható tárhely szolgáltatót? Az egy-két személyes garázscégekből kezd elegem lenni :(

2012. máj. 9. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megoldható. Nekem is a tárhely máshol van, mint a domain adó szolgáltató. Magyar árak és szolgáltatás mellett nem normális aki itthon hostol. Bár én nem a Godaddy-nél vagyok.


Annyi volt a gubanc, hogy amíg külföldi domain neveknél úgy működött, hogy domain vásárlásnál megadtam a host adatokat, majd 1 óra múlva, amikor éles lett a domain akkor a tárhelynél csatoltam magamhoz, addig magyaroknál szerencsétlenkedtek, hogy nem tudják élesíteni a domént és beszéljek a szolgáltatóval, hogy intézkedjenek. Marhára nem értettem mit akartak, aztán kiderült, hogy a tárhelyemen az engedélyezést a csatoláshoz itt előre kell megadni, aztán ment is.

Az volt a vicces, hogy magyaréknál nulla szolgáltatási morál esetén ez fel se merült, hogy én mint felhasználó állítom be két kattintással. :)

Na meg magyar domain esetén hosszabb az átfutás (több nap), de amúgy szépen megy.

2012. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze a domain pont arra való, hogy egy pontra, ezesetben a tárhelyedre ráirányítson.
2012. máj. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, könnyedén!

(Sőt, akár egy domain aldomainjai is mutathatnak más-más szerverekre! Ezt lehet szépen variálni.)

2012. máj. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre elakadtam godaddy-vel, mert saját elmondásuk szerint sem tudnak SZÁMLÁT (nem Receiptet, meg hasonlókat) adni a szolgáltatásról. Azért ez vicc. Valami tippetek van megbízható számlaképes külföldi szolgáltatóról?
2012. máj. 10. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármi olyan jó, amin:

- ott egy egyedi szám.

- ott az összeg (nem kell forintban lennie).

- Ott a te neved és címed

- Ott a cég neve és címe.

Ennyi.

Ez elektronikus formában is jó, ki kell nyomtatni.

Szerintem ilyen meg van náluk.


Nekem korábban két könyvelő is balfaskodott, hogy nem lehet ezt így elszámolni, aztán érdekes mód a mostani meg simán megoldja. Az tény, hogy magyarföldön nem mindennapi dolog így sokan nem tudják. De most már a facebookos hirdetésem is simán eltudom számolni. Nem kell hozzá magyar számlaszerű papír hülyeség.

2012. máj. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

minden esetben lehet külön, pl egy helyen olcsón veszel tárhelyet, egy másik helyen domain címet.

A dologban annyi van hogy a domain címet a szolgáltatóval átirányítod a tárhelyre.

2015. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!