Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerver gép üzembe helyezés?...

Szerver gép üzembe helyezés? Tárhely kiadás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


van egy szerver gépem, az lenne a kérdésem,

hogy tudom üzembe helyezni, hogy tárhelyet tudjak kiadni belőle?

Mi a szabályozása, hogy lehet ezt megvalósítani?

Milyen céggel kéne kapcsolatba lépni?

stb.


Előre is nagyon köszönöm!

üdv.



2012. máj. 14. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

nem kell semmi különöset csinálni.veszel egy jó netet,bedugod a gépbe,aztán hírtedet,hogy szerver bérlés és kész.(én az elején olcsóbban adnám mint a többi,hogy rákapjanak)

szabályozás nincs,a te géped,azt csinálsz vele amit akarsz.céggel pedig nem tudom miért kéne kapcsolatba lépni,ha magadnak csinálod,nagyobb a haszon :D

2012. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz így.

Ha ELADOD a szolgáltatást, akkor te azért pénzt kapsz. Ha ebből nem adózol és nem adsz számlát a vevőknek, akkor bizony az adóhatóság nem kevés pénzbüntetést fog kiszabni!


Tehát nem ilyen egyszerű a dolog.

Ráadásul nemártana érteni hozzá, mielőtt ilyenbe belevágsz, egy JÓ szervert összerakni nem annyi, hogy az ember feltol egy windowst és feltesz rá valamilyen webszerver packot...

Ez ennél bonyolultabb. Egy jobb szolgáltatáshoz MINIMUM valamilyen linux rendszert kéne feltenni és azt MEGFELELŐEN beállítani. (Tűzfal, szerver, jogosultságok stb...)

Na meg persze otthoni netről ilyet üzemeltetni hülyeség, mert egyrészt lassú (gondolom nincs 100 vagy 1000 megabites feltöltésed), illetve a gép is non-stop kell menjen ami baromi magas villanyszámlát ad.

2012. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Előző:Köszönöm, hogy nem nekem kellett leírnom! :)

Kérdező:Mekkora a net sebességed?

2012. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Otthonról nem üzemeltetheted mert a lakossági netszolgáltatók ezt nem engedik, és ha észreveszik kilövik a netedet. Szerződésüket nem ártana előtte átolvasni. a miénkben (upc telekom) benne van hogy ez tilos és szerződésszegésnek minősül. amúgy se bírná el a forgalmat szegény kis 10 Mbit
2012. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Évekig volt upcs neten szerverem.
2012. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

14:38


Benne volt a szerződésbe hogy szabad? Igen! akkor meg min csodálkozol?


miénkben benne van hogy ez tilos. Enji.


Felőlem csinálja, de ha lekapcsolják a netét, és még meg is büntetik miatta, akkor ne ide jöjjön sírni..

2012. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Soha nem néztem bele a szerződésbe, felőlem akár benne is lehet. Le se szarják a szolgáltatók, hogy mi van nálad otthon. Akár online videotékát is nyithatsz, ha a neted elbírja.
2012. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval itthon is tartahatom a kicsikét? :)

Az jó lenne.

Igazából arra irányult a kérdésem, hogy mi kell ahhoz hogy domaineket erre tudjak irányítani.

A telepítést, beállítást meg netsebességet én megoldom!

2012. máj. 15. 17:42
 9/19 anonim ***** válasza:

16:03


Ez megint csak olyan hogy 1000en csalnak adót és csak 10et kapnak el... ha benne vagy a 10en akkor fogod a fejed, ha nem akkor meg örülsz.

2012. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Domain regisztrációt a szolgáltatónál kell kérni, ami után fizetni kell.
2012. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!