Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerver gép üzembe helyezés?...

Szerver gép üzembe helyezés? Tárhely kiadás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


van egy szerver gépem, az lenne a kérdésem,

hogy tudom üzembe helyezni, hogy tárhelyet tudjak kiadni belőle?

Mi a szabályozása, hogy lehet ezt megvalósítani?

Milyen céggel kéne kapcsolatba lépni?

stb.


Előre is nagyon köszönöm!

üdv.



2012. máj. 14. 20:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, kicsit önellentmondásba kerültél.

" mi kell ahhoz hogy domaineket erre tudjak irányítani"

"A telepítést, beállítást "


Tehát akkor mégsem tudod megoldani?


Amúgy nem kell ezen vitázni, az otthonra bekötött neteken NEM lehet ilyet csinálni a szerződés szerint. Az más kérdés, hogy nem ellenőrzik annyira, de ha mégis kifogod, akkor büntetnek szerződésszegésért.

Illetve továbbra is a sebessége közel sem elég ezeknek...

+ Mint már írtam is korábban ez nem annyira egyszerű feladat, ha értenél hozzá, akkor nem kérdeznél itt, ha pedig nem értesz hozzá, akkor nem kéne erőltetni annyira!


Elég sok szervert állítottam már be, de nem szívesen fognék bele egy ilyen vállalkozásba... Pedig van tapasztalatom épp elég.

2012. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

tudom, köszönöm :)

de akkor annyi hogy megadom a szerver gép ip címét és akkor arra a könyvtárra irányítom amelyikre akarom?

2012. máj. 15. 18:54
 13/19 anonim ***** válasza:

A kereső csodákra képes:

[link]


Mondjuk Apache webszervernél így van.


Ha a domain megvan azt pedig csak át kell irányítani a szerver IP-re. (Akár többet is, utána az apache a bejött kérés Host-jából tudja mit kell mutatni.

2012. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Otthonról tárhelyet kiadni, hehe komolytalan. Sokan ide írták már, lakossági sávszélességgel szolgáltatni, olyan mint talicskával taxizni. Senki nem fog fizetni érte, mert lassú, és megbízhatatlan. Hobbyból, haveroknak..... ahol nincs következmény, meg elvárás, azt lehet. És működik is. /nekem 2005 óta folyamatosan. Nézd:

[link]

Ha pénzt keresel vele, az természetesen adóköteles. Kis hazánkban már a vaterát is ellenőrizteti "kuszaszem" pénzügyminiszterünk. A szolgáltató szerződésében pedíg /nálam legalább is/ az a szó szerepel, hogy "internet szerver". Ezt nem értettem, rákérdeztem! Azt mondták, ez nem web-ftp-mail-game szerver. A hálózat tovább osztását szeretnék megakadályozni. Szép is lenne, ha egy webszerverért hiszti lenne, már egy 10000Huf-os ip kamerában is az van.

2012. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tomi5028 válasza:
Ha saját használatra fordítom a szervert akkor is törvénytelen?
2015. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha ezen a szervergépen tényleg (tárhely-)szolgáltatást akarsz adni (nem csak haveroknak), akkor az alábbiaknak kell megfelelni:

- megfelelő, stabil adatátviteli sebességgel kell rendelkezned - erre a lakossági Internet-szolgáltatások nem feltétlenül alkalmasak

- fix IP-címmel kell rendelkezned (a szerveren levő domainről levő e-mail küldéséhez rendes PTR-rekord kell)

- hogy csökkentsd az esetleges hibalehetőségeket, szükséged lesz:

* redundáns, szünetmentes áramellátásra

* klimatizálásra

* automatikus tűzoltó rendszerre

* a szervertől független helyen levő (off site) biztonsági mentésre

- ha elromlik a szerver, akkor kellene valamilyen gyorsan hadba fogható tartalék, hogy az ügyfelek ne szenvedjenek kárt a kieséstől

mindezeket egy szerverhoszting céggel elintéztetheted, ahol elhelyezheted a szervere(i)det


de még vannak dolgok:

- ott van a szerver felügyelete - erre megfelelően képzett személyzet (egy ember kevés, ki kell pihennie magát, mi van, ha megbetegszik) kell egész nap, a hét minden napján

- mivel bevételt szeretnél realizálni, ezért adót kell fizetni, könyvelést vezetni, az alkalmazottaknak járulékokat - ez minimum egy egyéni vállalkozás a hozzá tartozó költségekkel



Azt mondhatnád, hogy "minek ennyi dolog, csak rátolok otthon egy warezolt Windows Servert a gépre, majd rádugom a routerből a kábelt oszt csá!".


Viszont amikor hajnali kettőkor felriaszt az ügyfél telefonon történő ordítása, hogy "öt perce nem érjük el a weboldalunkat, ha pár órán belül nem lesz megoldás, megyünk át máshoz!" - no akkor fogod realizálni, hogy nem olyan egyszerű egy ilyen üzemeltetése.

2015. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Ha saját használatra fordítom a szervert akkor is törvénytelen?"

Inkább - bizonyos esetekben - szerződésszegő, amiért a szolgáltató korlátozhatja a netet/felbonthatja a szerződésedet.


Illetve a lakossági szolgáltatók bizonyos portokat - például a 25-ös TCP portot (SMTP) - tilthatják, hogy ne indíts spam áradatot a nagyvilágba, ezzel rontva az ő renoméjukat.

2015. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nah énis hozzászolok. Én sem értek hozzá anyira de ha van pénzed akkor meny egy szervere terem szolgáltatohoz ahol általába a netet és a gépedet is elhelyezik persze nem olcso szerintem...
2017. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Amugy lehet direkt szerverekre internetet venni.
2017. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!