Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehetséges a DOS Pingelte...

Hogy lehetséges a DOS Pingeltetés?

Figyelt kérdés

Amivel volt olyan hogy én egy kommunikációs programon voltam(Team Speak 3). és elkérdte a haverom az IP-m.

Én megadtam és egy weboldalra DOS-t tett és azon keresztül lőtt...

Aztán kaptam egy olyat hogy {name} dropped (connection lost).

Aztán végül jót nevettünk rajta de azóta felkeltette a figyelmemet!



2012. máj. 22. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
mi ez a zagyvaság? :D
2012. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak annyi hogy Weboldalon keresztül DOS-al lőtte a netem ez hogy lehet?
2012. máj. 22. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

DOS != DDoS


Előbbi egy operációs rendszer. A többi egyébként kamu volt, csak simán kirúgott a szerverről. Ha tényleg DDoS támadás érne, akkor megfogná a routered. Ha az nem, akkor a tűzfalad. Ha az sem, akkor a géped teljesen belassulna, vagy az egész hálózatról lecsatlakozna, azaz interneted se lenne.

2012. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha kirúgott volna akkor azt irta volna hogy kickel...

De a netem megszakadt és újra kellet csatlakozom...

Modemem van és 5 mbps.

2012. máj. 22. 22:04
 5/5 2xSü ***** válasza:

#3: DOS (vagy DoS) = Denial of Service, azaz szolgáltatás megtagadás(sal járó támadás)

(Néha egy-egy rövidítésnek több jelentése lehet ugye.)

DDOS (vagy DDoS) = Distributed Denial of Service, azaz megosztott szolgáltatás megtagadás.


Az előbbinek a lényege, hogy pl. addig bombázzuk olyan kéréssekkel a gépet, amelyre választ kell adnia, amíg annyira leterhelődik, hogy a normális, rendeltetésszerű kéréseket sem tudja kiszolgálni. Ez olyan, mintha hívogatnád a rendőrséget, ami így foglaltat jelezne akkor is, mikor valaki okkal hívja. A jelenség általában azzal jár, hogy a gép lelassul, akadozik, sőt gyakran teljesen lefagy.


A DDOS abban különbözik, hogy nem egyetlen helyről indítja a támadást. A DOS ellen jól lehet védekezni, hiszen csak le kell tiltani a támadó IP címéről érkező kéréseket, és minden megy tovább. DDOS esetén viszont ugye ez nehézkessé válik, ha több ezer gép intéz egyszerre támadást. (Vírus segítségével pl.)


Lásd bővebben: [link]


Egy weboldal mögött is egy számítógép áll, pontosan ugyanúgy lehet róla elméletileg támadást indítani, mint bármelyik gépről. Bár gyanítom, hogy nem sok ilyen weboldal létezik, és azok sem túl hosszú életűek. Esélyesebb, hogy a haverod egy lokális html kezelőfelületet nyitott meg, ami a saját gépén futó valamilyen hacker tools szoftvert indította be. Vagy simán csak szívatni akart, és nem valódi támadást indított, hanem tényleg csak kirúgott. (Ha nem tapasztaltál amúgy lassulást a gépeden, nem fagyott le, akkor ez a valószínűbb.)

2012. máj. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!