Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kérem szakemberek segítsenek!...

Kérem szakemberek segítsenek! Hivatalos eljárásban olyan levelekre hivatkoznak, amit soha nem kaptam meg, csak az a fél, aki másolatban szerepel címzettként? /bővebben lent/

Figyelt kérdés

Ez a címzett továbbította nekem ezt a levelet,amin saját email címemet,mint eredeti címzettet ebben a formában látom a levélen: ',,,,,@......'.Nem ez az első ilyen levél,amit nem kapok meg ettől a feladótól,miközben a hatóságoknak lobogtatja ezt a levelet .Kaptam ettől a feladótól régebben is leveleket,akkor rendesen átjött és a leírt '...' jel sem szerepelt a címemben. Valahogy nyilván letiltott a levelezési listájáról.miközben látszatra továbbra is értesít mindenről,csak éppen én nem kapom meg,csak a másolatban és titkos másolatban rátett címzettek.Komoly dolog bizonyításához használja ezeket a leveleket. /saját szervere van,melyet ő kezel/.

Kérem aki tud segítsen mielőtt a hatóságokhoz fordulnék.Valamit kell tennem,mert laikusok sajnos elhiszik amit állít,mert lobogtatja az el sem küldött levelek másolatait.



2012. máj. 30. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Érdekes

konkrétan leidnád miröl is van szó?

körül irva ha személyes dolgokat nem akarsz (azt ne irj amugy sem)

csak nem értem

számlád van?

fizetésre kötelez?

nála van a postafiókod?

internet szolgáltatód?

egy ismerös aki utál?

és valamit csinált mit?

provokál másokat nevedben, sérteget stb?

szóval helyzetet nem értem

lobgtatni nemtud senki egy elektronikus levelet

...

2012. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én már azt sem értem, hogy HIVATALOS ügyben hogyan támaszkodnak holmi email-es levelezésre??? Ahhoz minimum ajánlott vagy tértivevényes sima levél kellene, amit postán küldenek...
2012. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

eddig valóban nem sokra ment a kinyomtatott másolatokkal,de büntető ügyben kívánja védekezésként felhasználni ő a vádlott/,ártatlanságát bizonyítva. A feljelentő nem én vagyok,de az én becsületembe gázol és próbál hiteltelenné tenni.

Szóval komoly az ügy.Kérem,csak segítő szándékkal válaszoljatok!

2012. máj. 30. 16:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Itt ez ügyben aligha találsz segítséget

zavaros is nagyon a dolog az egész

.

komoly ügyvédet kelene keresned aki ért az internetes jogokhoz is, aki azekben segít (persze nem ingyen ...)

de akor marad a "saját magad védelme"

föleg hogy itt bizalmas dologkor nem lehet beszélni és igazából itt konkrétumok segíthetnek

feljelented öt? mivel rád hivatkozik védelmében? és közben befeketit? valótlant álít.

saját magának küldte el a te nevedel szereplö emaileket? hogy védje magát? ez a helyzet?

és te nem akarsz a hátvédöje (pajzsa) leni mivel hamisitvány az egész

ezeket elmondtad valahol? biróság? vádlónak/ügyvédének, iletve ö a vádlot ügyvédének?

.

amugy mint irták / irtam

egy emailos nyomtatványnak 0 hitele van

és ez így is lesz mindég

mi hitelesítene?

semmi.

rendörségen persze feljelentheted

elmondod teljesen az egészet mi a helyzet

hamisítot a nevedben emailt amivel védi magát

hát elég vicesen hangzik de reméljük felveszik és elmondják mi legyen továbbiakban

2012. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
* = illetve ö (ö nincs, vagyis:) a vádlott (aki megsértet) anak ügyvédének elnondtad ezeket? és a hamísitgatóval magával beszéltél? hogy nem veszel részt a piszkos ügyeiben?
2012. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt, hogy egy emailt te NEM kaptál meg, sehogy sem tudod bizonyítani. Ő sem tudja bizonyítani, hogy márpedig ő neked elküldte. Egy kinyomtatott email semmit nem ér, se a saját szerverről mentett log, mert baromi könnyű hamisítani, tehát ez úgysem állná meg a lábát egy per során.


Ez valami spam ügy, vagy mi?

2012. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom feltétlen feljelenteni,de úgy néz ki,hogy én kényszerülök védekező pozicióba a meg nem kapott levelei miatt.Természetesen bejelentést teszek az ügyészségen a tények leírásával,de tovább nagyon nem akarom fokozni a dolgot,nem akarok én bíróságra járni.

Ha eldurvulnak a dolgok,természetesen megteszem a feljelentést hamisítás miatt.Ügyvéddel beszéltem,de nagyon nem értenek az internetes dolgokhoz.

Egyébként valószínű az a feltevés,hogy a nekem írt levelek valamely más email címén landolnak a saját szerverén. Informatikus szakember,aki szervereket üzemeltet.

Én közgazdász vagyok,a netet csak használni tudom,ezért is kértem tanácsot vagy tippeket.

2012. máj. 30. 16:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Értem hát akor mindent tudsz

nem biróságra gondoltam hogy menj hanem a fel és alperes ügyvédjéhez de ügyészség a legjobb nekik vanak szakembereik is

infornatikai dolgokak meg mire menél? szerverek stb...

a lényeget meg elmondtuk amit tudnod is kelet voln

internetes dolgok nagyon képlékenyek

tehát ha nincs hitelesítet alapja az nem jelent semít

bankiutalások stb ami pl hiteles

viszont it is egy nyomtatvány magában még semit nem ér és nem bizonyít

egy email meg végkép

közel keleti/keleti álamokból halani olyant hogy kivégeznek/börtönbe zárnak valakit mert interneten nem elfogadot dolgokat csinált nem szoftverkalózkodáskodásra gondolok egyáltalán

egyszerüen csak írt valami vagy képet tet fel

de ez nem aza világ reméljük

melesleg ök elvileg "bünösök voltak" mert megteték

te viszont nem tetél semit

hamisitásért csak ök fogja megjárni

biróságon sehol sem türik a hamis vallomást

2012. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 2xSü ***** válasza:

Hogy ő milyen szerverről és hogyan küld levelet, az tökéletesen lényegtelen. Még az is lehet, hogy igaza van, valóban leküldte neked a leveleket. Tehát, hogy neki van-e egy saját levelesládája, amit a Posta rendszeresen ürít, vagy nincs, vagy tényleg bedobta-e a neked címzett példányát a levélnek vagy sem az egy dolog.


Viszont neked ugye van egy email címed. Ezt egy másik szerver szolgálja ki. Ezen a legtöbbször van valamiféle szűrő. Simán fennakadhatnak rajta a levelei. Írtad ugye, hogy saját levelezőszervert üzemeltet. Lehet nincs jól bekonfigurálva, és pont emiatt akad fenn a SPAM szűrőn. (Még akkor is, ha informatikus a lelkem. Én is üzemeltetek szervert, mégis van pár száz dolog, amihez nem értek túlságosan.) Mindemellett használhatsz ugye levelezőprogramot. Ezek is rendelkeznek ugye szűrési algoritmusokkal, amelyek miatt simán landolhat a levél megint csak olvasatlanul a kukában.


Pont ezért az emailt nem lehet hivatalos kommunikációra használni. Semmi nem garantálja, hogy az adott szituációban az A által B-nek írt levél megérkezik. Illetve akkor már igen, ha B visszajelez A-nak, hogy a levelet megkapta, vagy válaszol rá. De ezt is kb. fél perc hamisítani, így bíróság előtt nem igazán lehet bizonyítékként felhasználni.


Pont ezért várható el, hogy hivatalos ügyben legyen valami olyan kommunikációs csatorna, aminél a kommunikáció kezdeményezése bizonyítható. Az oké, hogy én elküldök valakinek emailben egy elektronikus számlát mondjuk, de ha nem jön válasz, akkor a telefonos egyeztetés (megkapta, nem kapta, stb…), illetve a postai levél (ajánlott, tértivevényes) jön.


Ha az ügyvéded nem ismeri az internetes jogot, akkor ajánljon valakit, aki ismeri.

2012. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a kimerítő választ.de nem ez a helyzet.Amit valóban szeretné,hogy megkapjam,azt megkapom.Amit csak mástól kapok meg továbbított levélként,másként néz ki a fejléc is. Spamokban sincs,véletlenül sem töröltem,pár napig az is vissza- kereshető.


Szándékos megtévesztésről beszélek,nem tévedésről.

Mint írtam,ránézésre megállapítható,hogy mit kaptam meg és mit nem. Én a technikájára lennék kíváncsi.

2012. máj. 30. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!