Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezt megteheti az internet...

Ezt megteheti az internet szolgáltató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdeném a legelejéről: Egy nagyváros szélén élek, ami hivatalosan üdülőnek van nyilvántartva, így az alap szolgáltatások mellett igen csak korlátozott vagyok itt "kint". 2 db internet szolgáltató között tudok csak választani. Az egyiknek nemrég írtam, hogy köszönöm, kapcsolják le a netem, ez így nem mehet tovább, szó nélkül lekapcsoltak, tudniillik értelmetlenül, amatőr módon volt behozva hozzám a net, nem részletezem, de a digiTV-sek is csak röhögtek, mikor kijöttek tv ügyben. A net állandóan lekapcsolt, lelassult, 100 telefonálás után is ba...tak kijönni és erősen tiltottak mindent, online játékot, stb. Nos utána már csak egy szolgáltató maradt, ez jó hírben volt. Mint említettem, itt nincs olyan "luxus", mint a városban, tehát csak egy csomagot kérhettem, egy 6Mb letöltésű, 2MB feltöltésű netet (5500ft), ami nekem elég is bőven. Nos, a kezdetekben jó volt, néha szedek le full hd-s filmeket, ezek jöttek lazán 7,5Mb-al, tehát a több, mint 10GB-os filmek viszonylag hamar lejöttek, de a neten működik minden, online játék, telefon, stb.. Nos, most már egy hónapja a letöltésem pontosan 2,7MB-nál megáll, és ennyi. Mindent megnéztem, 100%, hogy nálam nincs semmi baj. Utánanéztem, és a p2p kapcsolatot szokták korlátozni. Sebességmérésen a rendes sebességet mutatja mindig, bár semmilyen videó nem játszódik le akadozás mentesen, és gyakran el is megy a net. (ha a videók lejátszódtak régen a 2Mb-os netemen simán, akkor ennél is elvárná az ember), de a filmletöltős része jobban zavar, ugyanis 2,7Mb-al egy 13Gb-os film az életben nem jön le. Nos az lenne a kérdésem, hogy ezt megteheti a szolgáltató? Mert valahol írták, hogy ez törvénytelen (tudom, a torrent is az, de nekik én fizetek ezért), és ha én fizetek valamiért, ami garantált, és nem azt kapom, az szerintem törvénytelen. Gondolkodom, hogy egy email-el megbombázok őket, de nem tudok törvényekre hivatkozni, vagy hogy egyáltalán ezt megtehetik-e.......nem tudom.......

Bízom a segítségetekben!

Előre is köszönöm!


2012. jún. 5. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzés:

NE keverd az MB és Mb mértékegységeket, mert a kettő mást jelent.

Az MB - megabyte-ot, az Mb - megabitet.

A megabyte és megabit között pedig van egy 8-as szorzó különbség! (8 Mb = 1 MB )

2012. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lindmayer ***** válasza:
ha mást nem tudsz kezdeni, akkor ne a 13 gigás verziót töltsd le a filmekből, hanem a 4 gigásakat
2012. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a szerződést, mert a szolgáltató az apróbetűs részbe szereti írni, hogy mennyi a GARANTÁLT le és feltöltés sebessége! Nálunk a T-Homenál az 5 megabites netet 1 megabit garantált letöltést tüntettek fel, azonban ténylegesen ki tudom használni az 5 megát!
2012. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: köszi, megjegyeztem, bár éreztem, hogy most is rosszul írom, de az 50%-os esély nem vált be :D


Most az lesz az első dolgom, hogy felkutatom a szerződést, és átolvasom, bár ezt a sebességet garantált ként emlékszem, hogy írták volna. No és ha a szerződésben nem ez van, hanem a garantált 6MB-os letöltés? Mert ha ez áll benne, gondolom akkor nekem lesz igazam, mivel ők nem teljesítették a szerződésben leírtakat, de most meg is nézem, remélem megtalálom.

2012. jún. 5. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!