Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért mondja mindenki hogy a...

Miért mondja mindenki hogy a mobilinternet rossz választás?

Figyelt kérdés
Ilyeneket hogy csak idegeskedni fogok miatta, 1 hónap múlva a tököm tele lesz vele meg ehhez hasonlókat mondanak róla. Most például szerintem ez a Telenor Hipernet elég korrekt mert korlátlan böngészés(képi tartalom és szöveges tartalom megjelenítése) éjszakánként +100GB ezen felül nappal 10 vagy 20GB. Ezzel mi a probléma? Persze tudom hogy azoknak az emberek akik DIGI neten több száz gigabájtot forgalmaznak nyilván nem elég de egy hétköznapi embernek aki nappal böngészget és videót nézni este meg nyomja a letöltést(mint Pl. én) annak jó, nem?

2012. jún. 12. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Város? Falu? Nincs lehetőség thome, upc internetre?

Miért ragaszkodsz hozzá?

Drága a mobilnet.

2012. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MaXXeGee ***** válasza:
Nem, nem hiszem, hogy jó, Megfosztja az embert a szabad döntés jogától. Be kell határolnod, hogy amit a haverok küldenek jutyub linket, abból mennyit nézel meg, mikor, és melyik nap. az adatforgalmat úgy számolják, hogy nem lehet magasabb 2 napra másfél gigánál mert az meghaladja a "normál felhasználás" kereteit. És baromi idegesítő, amikor lecsökkentik a sebességed egész hónapon át 256kbps-re. Mindamellett ha külvárosban laksz, vagy távolabb egy adott mobiltoronytól, ahogy egyre jobban elszaporodnak a mobilnet előfizetések, a lefedettségi rész egyre szűkebb kör lesz. A mobilnet lefedettsége lélegzőcella elven működik, ami annyit jelent, hogy minél nagyobb a terhelés egy adott tornyon, annál jobban szűkíti a lefedettségi kört.
2012. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Városba lakok(Békéscsaba) Most Invitel netem van de valami gyalázatos. 8000Ft 2 megabites netért. T-Home kábelnet elvileg van de sokan mondták hogy sz*r a t-home mert állandóan elmegy meg belassul. Ennyi szolgáltató van itt. Digi csak a belvárosba van itt nincs.
2012. jún. 12. 18:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt van tőlünk nem messze egy DC-HSPA+ adótorony
2012. jún. 12. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Invitellel nekem is van rossz tapasztalatom, váltás előtt hívott a marketinges csaj és felajánlotta hogy duplázza a sávszélt ingyen majd olcsóbbért. Innentől alkudozzon a fene velük.
2012. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én kicsivel többet fizetek 120 megás internetért, eléggé lehúzás az invitel. Thome-ot próbáld meg, hidd el csak szóbeszéd, hogy belassul. Nekem volt több mint fél évtizedig és megbízhatóak. Nem tapasztaltam ilyen problémákat, és 8ezer forintért olyan gyors internetet vehetsz ami esetleg belassulna akkor érné el a mobilneted sebességet. És korlátlan adatforgalommal.

Te tudod.

2012. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá én se belvárosban lakom.
2012. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek ez a csomag jó lesz: [link] ?
2012. jún. 12. 23:06
 9/10 anonim válasza:
Mert gyakorlatilag kaka is az egész Én a munkában Vodafone neten nyomatom a dolgokat de ha elöfizetéses vagyok 2 GB a felhasználhatóság 3100 FT havidijért ha feltöltökártyás akkor 4000 FT 3 GB és igen valoban lesegetni kell hogy adatforgalmat ne lépd tul ezek a netek nem korlátlanok és irdatlan drágák! Elönye a hordozhatóság a mobilitás de ennek árát meg is kell fizetni keményen én igy vélem 4380 FT ért kapok kábel netet amire soha nincs panaszom szervert özemeltetek róla és korlátlan! ezt egyik mobitelnet sem tudja helyettesiteni! A munkahelyemröl 1 hegy tetejéröl persze nincs más lehetöségem igy itt azt használok (most jelenleg épp arról vagyok) És igen nem tagadom sokszor szakadozott is meg szakadozik is pedig itt nagyon magas térerö van mindenböl! 200m magasságból (google szerint) nem szeretem utálom de nincs innét más lehetöségem viszont 24 órát rajta logok ha dolgozom és ha ésszel netezek nem töltögetek le stb csak játszok online meg MSN és facebook meg E-mail akkor be lehet osztani a 3 GB ot 1 honapra. Engem már nem 1x huzott fel annyira hogy kitéptem a modemet a gép hátuljából és a stick repült a bána udvarára! Mert mindig akkor szakad amikor pont nem kellene! ha nem használod meg sosem szakad. Éjjel stabilabb napközben gyakran vagy idöközben szakad.
2012. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A leg idegesitöbet elfelejtettem: Ha szakad a net utánna 1 kis idöre magfagyasztja a gépem is aztán csak utánna mikor ez elmullik utánna áll helyre csak akkor 1 ideig megint el ketyereg az ujabb szakadásig. Másodlagos vagy helyettesitö netnek elmegy de állandó elsödleges használatra nem javaslom! Ha elöfizetésesként elérem a 2 GB limitet akkor 128Kb netem lesz ami gyakorlatilag csak csorog ennyire lassitják. És a feltüntetett sávszéleség is csak névleges ha gyenge a térerö joval kevesebb!
2012. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!