Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltöltőkártyás internet?...

Feltöltőkártyás internet? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Kis netbookomhoz szeretnék internetet ,lenne pár alkalom amikor vinném magammal.(itthon vezetékes diginetet használunk)Nem akarok megint egy újabb előfizetést,de hallottam,hogy lézezik feltöltőkártyás internet is.Ilyenkor megveszed a sticket+bele a kártyát?Hol érdemes,melyik szolgáltatónál?Van olyan mobilinternet,amit külföldön is használhatsz?(közeljövőben utazok a páromhoz külföldre,útközben netezgetnék.Ez csak addig működne amig át nem lépem az országhatárt?Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában :D Van egy kártyád ami biztosit x adatforgalmat,aztán ha azt elhasználtad rátöltesz,mint egy sim kártyára?Ezt 1 hónapon belül el kell használnod,vagy rajtad áll,hogy meddig elég?Köszi a válaszokat és bocsi a sok buta kérdésért :D

2012. jún. 9. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mint a teló, ameddig van kredit (pénz) rajta netezhetsz, valószínű h adatforgalomhoz van kötve (legalábbis tudtommal)

A t-mobilnak elég stabil hálózata van, panaszt nemhalottam még felőlük.

A külföldi használat meg nem pont határ átlépésekor, van egy kis átfedés, például én Bécs határában még magyar térerővel telefonáltam, esetleg úgy lehetséges h Romaring díjal (jóval drágábban) használhasd, de az ugye nem éri meg..

Nincs időhöz kötve, annyi idő alatt használod el ameddig akarod, lehet 1 hét vagy kéthónap =)

2012. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne időhöz kötve... A feltöltőkártyás netek 1 hónapra vonatkoznak, azaz 1 hónap után lejár a csomag, akkor is hogyha nem használtad el a kifizetett adatmennyiséget.

Ha digi neted van otthon, akkor egyértelmű, hogy digi mobilnetet válassz. Ez még akkor is megéri, hogyha nem digi neted van otthon... De azzal meg verhetetlen:

1 GB-os adatforgalom*: 1500 Ft

2 GB-os adatforgalom*: 1900 Ft

4 GB-os adatforgalom*: 3500 Ft

*: az adatforgalom elérése után lassítás van, tehát a net továbbra is korlátlanul elérhető, csak csökkentett hozzáférési sebességgel.

Nincs részletfizetés, és sticket ők biztosítanak a mobilnethez. A digi a Telenor hálózatát használja.

Ennél jobb ajánlatot sehol nem kapsz. Bemész egy digi ügyfélszolgálatra kitöltöd a papírt, és viszed a sticket, már tudod is használni. Ha nem tetszik, visszaviszed, és "ennyi teendőd volt". :)

2012. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

-én vettem egy stikket, (1000 forintért,a Tecsó előterében lévő használtos mobilteló árustól)

-vettem a Vodánál 500 forintért egy SIM kártyát ,

-és most ha elküldök egy ingyenes sms -t ,akkor a Voda 5 perc múlva bekapcsolja a netet és lehet a laptopon netezni

2012. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) ! Akkor úgy van hogy első alkalommal megveszem a sticket + kisebb vagy nagyobb adatforgalmat biztositó kártyát?Én csak alkalmanként (amikor úton vagyok)akarom használni.Ha elfogy a credited akkor a t-mobilnál "töltöd" fel?
2012. jún. 9. 10:24
 5/21 A kérdező kommentje:
10:19-es ! Akkor gondolom az összeg (attól függ melyik csomagot választom) minden hónapban csapódik hozzá a számlámhoz,ugye? Pl az 1 GB-s forgalmat biztositó kártya mire elég? (Csak kiváncsiságból kérdezem),nyilván,hogy inkább a 2-et érné meg jobban.
2012. jún. 9. 10:34
 6/21 A kérdező kommentje:
10:23-as! Te igy használod a laptopodtat?(gondolom hogy csak alkalmanként)Nem olyan ez,mint régen régen volt a Wap,ami egy pillanat alatt levette a kártyádról a pénzt ? Én vodafonos vagyok,akkor bemegyek a vodához,veszek egy újabb sim kártyát+sticket,feltöltöm 3000-el,és addig használom,amig a lóvé tart.Gondolom ez az összes mobilhálózatnál igy van.Vajon egy 3000-es feltöltés mennyi adatforgalmat biztosit?Eddig úgy tünik,tényleg a digis érné meg a legjobban.
2012. jún. 9. 10:42
 7/21 anonim ***** válasza:
2012. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Diginél nem tudom hogy megy, de mivel a Telenor hálózatát használja elképzelhető, hogy velük is alá kell írnod 2év hűségidőt! Járj utána!
2012. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
1 Gb adatforgalom körülbelül 1000 darab átlagos méretű weblap megnyitására elég. Időben korlátlan, azaz ha már megnyitottál egy weblapot (pl. cikket), azt bármennyi ideig olvashatod.
2012. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem kell egy perc hűséget sem aláírni a diginél, akkor sem, hogyha az utcáról esel be, és nem vagy digi előfizető. Hűségidő-mentes a szolgáltatásuk. Ahogy a LAN vagy a KTV szolgáltatásuk is.


Nem javaslom a feltöltőkártyás netet.


Ahogy a linken látod: 1 GB-os, 1 hetes netjegy 2500 Ft. Ezért a diginél majdnem 3 GB-os korlátlan netet kapsz.

Fizess elő a legkisebb csomagra, és meglátod, hogy "mire mész vele". A netjegy 1 hét után lejár, vagy ha elfogy az 1 GB-od akkor szintén lejár... Utána "nem tudsz netezni", csak egy újrafeltöltéssel.

Ezzel szemben a digi mobilnetje egész hónapban biztosítja a hozzáférést, csak ha eléred az előfizetett adatmennyiséget, akkor lassabb sebességre vált. És sokkal olcsóbban jössz ki. Emellett ISMÉTLEM: NINCS HŰSÉGIDŐ.

2012. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!