Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Skype belassíthatja annyira a...

Skype belassíthatja annyira a gépemet, hogy ne tudjam használni?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy fél éve küzdök a gépem állandó lassulása és lefagyása miatt. Sokszor kijön a kékhalál, volt már két gépesnél is az egyik béna volt, a másik meg talált rajta vírust azt mondta az lehetett a baja. A Windows azóta már kétszer újra lett telepítve rajta, most gyakorlatilag nincs rajta semmi, régebben tele volt játékokkal meg mindennel és kiválóan működött. Most lehet megvilágosodtam, mert az a gyanúm hogy a Skype-om lassítja be az egész gépet. Azt hogy lassú és lefagy úgy kell elképzelni, hogy megnyitom a netet és a google a kezdőlap és rengeteg idő mire betölti, a weblapokat szagatottan tölti be, a videólejátszóm is szokott akadozni, és a legújabb amit csinált hogy csak be volt kapcsolva a gép, kimentem nem volt megnyitva semmi, és mikor visszamentem a géphez azt láttam hogy újraindult volna, de csak ilyen adatbázisos képig jutott el és kiírta hogy disk boot failure, és aztán újraindítottam és akkor bekapcsolt rendesen, és ezt azóta már kétszer csinálta.
2012. jún. 21. 17:13
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak, ez nem az a fényes ösvény amin megvilágosodtál.

A skype ilyeneket nem igazán tenne veled. Ez a "hardveres elhasználódás" jele. Első körben hővezetést ellenőrizni. azaz proci és vga hűtők alatt újrapasztázni, hdd-sentinellel a merevlemezt ellenőrizni, ram tesztet futtatni. Hány éves a gép, milyen összetevők alkotják, (alaplap processzor táp vga merevlemez)?

2012. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amikor nem használod a skype-t akkor szerintem kapcsold ki. Vagy tedd át partícionáld ketté a lemezedet és tedd arra a skype-d ami üres, ne a C-re.

Bootoláskor csak azt fogja átvizsgálni a gép, és mivel leveszed róla a programokat ezért hamarabb be fog kapcsolni.

Másrészt a skype nálam 50-60k-t vesz el, ha azt nem bírja már a géped akkor cseréld le ;)

2012. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 éves a gépem, azért gyanakodtam erre mert van amikor nem csinálja, szóval van hogy mondjuk 2 hétig még tök normálisan megy a gépem, aztán egyik napról a másikra úgy lelassul hogy szinte használhatatlan. Azt is mondták, hogy lehet az áramingadozás miatt van, a net az wifi, egyébként is lassú, de van több gép a lakásban és azokon nem olyan lassú mint az enyémen. Meg azért is gyanakodtam a Skype-ra mert mostanában kijött ilyen ablak, hogy a Skype lassíthatja a weblapjaim betöltését. Nem értek annyira a géphez, de majd mindjárt megpróbálom kideríteni ezeket az információkat róla.
2012. jún. 21. 18:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Az egyik számítógépes azt mondta futtatott ram tesztet semmi baja, és azért is gyanakodtunk áramingadozásra mert amikor a gépeseknél volt semmi baja nem volt, pedig tesztelték 2-3 napig, hazahozták aztán nálam már 1 nap alatt ki jött a kékhalál például.
2012. jún. 21. 18:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezeket amiket kérdezel nem tudom megmondani, mert én nem értek hozzá, és már az egyik számítógéphez értő ismerősöm is azt mondta hogy nem tudja mi baja lehet mert nála nem volt semmi baja a gépemnek, csak nálam kezdte el csinálni ezeket. Már kipróbáltuk azt is hogy hosszabítóval másik szobából hozzuk az áramot de az sem működik.
2012. jún. 21. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!