Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy néha...

Miért van az, hogy néha random belassul a netem míg a lakásban található többi gépen rendesen működik a net?

Figyelt kérdés
Meg mostanában néha ilyen debuggozást hoz ki, meg hogy valami lassítja a weblapok betöltését. Most lett újratelepítve a gépem. Voltak előtte kékhalál problémák is, most egyenlőre az még nem volt. A gépes valami optikai kábelről beszélt hogy annak lehetett baja. Arra is gondoltam hogy valamilyen program ütközik vele, skype-ot leszedtem most messenger van fent, aztán km player van rajta meg avast, nero, adobe reader, office, ccleaner, chrome, explorer. Ezek közül mi lassíthatja a weblapok betöltését? Előre is köszönöm annak aki segítene mert már fél éve küzdök a gépem lassulása ellen, és számítógépesek sem tudnak rájönni mi lehet a baja. Arra is gondoltunk már hogy itt lehet valami baj a szobában ahol van a gép, mert náluk mindig működött rendesen, mert napokig tesztelték, itthon meg nem működik
2012. júl. 7. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az optikai kábel szóig olvastam:

-ellenőrizd a falból kijövő kábelt (törés szakadás....)

-ellenőrizd a modemet.

-ellenőrizd a modemből kijövő összes kábelt.

-ellenőrizd a géped csatlakozó pontját.

-ellenőrizd a gépedben található összes kábelt.

-vidd be a sarki számtech boltba és mond "csináld meg wave mert nem értek hozzá" vagy vegyél bele mindenből újat!(vinyó , memó , adapter , cd/dvd olvasó , kártyaolvasó , processzor, )


és miután kidobtál pár százezer FT-t akkor hívd fel a szolgáltatót (sztem t-mobile) és kérdezd meg , hogy van e hibaelhárítás, problémamegoldás...

2012. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, kérdezzem meg a szolgáltatót, csakhogy egy istenháta mögötti kis tanyán lakunk, és igazából használható lenne a net, csak ezen a gépen szokott ilyet csinálni. Egyébként wifi van mert ide mást nem lehet tenni. Nincs semmilyen net szolgáltatónak lefedettsége itt. De köszönöm :)
2012. júl. 8. 00:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Kicsit mellélőttél a T-mobile-al :) Gondoltak már arra is hogy áramingadozás miatt lehetnek ezek a problémák, de már vagy 2 éve itt lakunk, és még amikor ideköltöztünk ehhez hasonlókat sem csinált.
2012. júl. 8. 00:29
 4/11 Egerecske ***** válasza:
2012. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hát először is

-az nem optikai kábel hanem UTP kábel ( optikai kábel csak nagyobb városokban van)

-a wifi amiről te beszélsz az nem mickróhullámú internet akar lenni ?

-ellenőrizd a routerből a gépedbe tartó UTP kábelt

-uTtorrent van e a gépen és ha van melyik verziója

-automatikus frissítés be van-e kapcsolva a windowsnak ?

2012. júl. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem értek annyira a géphez, ezt a számítógépes mondta. Nincs Utorrent a gépen, most lett újratelepítve a gép, vannak rajta rendesen Windows frissítések, szinte nincs rajta semmi, pedig régebben még egy csomó játék is volt rajta, és azzal is ment a gép, nem lassult be. meg ilyesmik. És mivel a wifihez sem értek, csak tudom hogy az van, ezért azt sem tudom mi az az UTP kábel szerintem olyan sincs, mert csak egy kis ilyen antennás, usb csatlakozós kütyü van amit be kell dugni a gépbe és az fogja a netet.
2012. júl. 8. 13:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt szerintem router sincs. Úgy van hogy a ház tetején van valami ami hozza a netet, és vannak laptopok is amikhez mégcsak ez a usb-s kütyü sem kell, mert be van rajta építve a wifi. Szóval biztos hogy wifi van.
2012. júl. 8. 13:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Na kiderítettem, antennás internet van. Tehát nem wifi, és usb-s kütyüvel lehet fogni, fent a ház tetején router van, de abból a gépekbe nem megy utp kábel.
2012. júl. 8. 13:39
 9/11 A kérdező kommentje:
TP linkes antennával megy a net, az van a gépemben, de már az is ki lett cserélve, hátha annak van valami baja, de nem.
2012. júl. 8. 13:41
 10/11 A kérdező kommentje:
És a routerből a gépembe nem megy semmilyen kábel.
2012. júl. 8. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!