Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lenne egy kérdésem: egy...

Lenne egy kérdésem: egy külföldi illető vett tőlem egy telót és azt állítja hogy ahhoz hogy megkapjam a termék árát el kell a bankjának küldenem a termék szállítási kódját és azután jóváírják a számlámon az összeget, ez igaz?

Figyelt kérdés
Ez valóban így van? Kérem aki jártas ebben az válaszoljon a kérdésre!

2012. júl. 9. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy igaz-e, add meg a szállítási kódot, de amíg a pénzt nem adta át a bank neked, addig ne add fel a telefont.
2012. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MaXXeGee ***** válasza:

De vááárj, a szállítási kódot csak akkor kapod meg, ha feladtad a csomagot. Ez nekem bűzlik!!!

Egyszer engem is megkeresett egy ilyen "külföldi illető" valahonnan dél-afrikából írt, és hasonlóan telefont akart venni. Elálltam az üzlettől!

2012. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi köze a banknak a szállítási kódhoz szerintem, le akar húzni.

De ha igaz is amíg nincs pénz nem adunk fel semmit, pláne nem külföldre. Van PayPal, vagy WesternUnion, ha már ilyet kér a bank(de szerintem nem kér, 2éve ebay-ezés alatt nem találkoztam ilyennel).


Ugye nem adtad fel előre a telefont?

2012. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nigériai csalásnak estél áldozatul!!!


Gondolom apróhirdetési oldalra tetted fel, és külföldi írt neked angolul vagy fordítógéppel magyarul.

Ne dőlj be neki, csalás, feladod a cuccot, és soha nem kapod meg a pénzt.


Ha nekem nem hiszel, olvasgass a neten:


[link]


SEMMIKÉPP NE KÜLDD EL A TELÓT NE LEGYÉL DROID!!!!!!!!

2012. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem adtam fel előre...

És őszintén szólva eléggé gyanús is volt!

A fordítógépes sztori igaz, hiszen én tudok angolul (és anno használtam is azokat a fordító weboldalakat) ezért felismertem hogy nem igazán tudhat az illető angolul.

Jah és Nigériába kérte volna a mobilt...

Ennyit erről... De előre semmiképpen nem küldtem volna...

2012. júl. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!