Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Visszavásárlási jog!? A...

Visszavásárlási jog!? A veterán vitába keveredtem egy vevőmmel! Fix áron vásárolt tőlem

Figyelt kérdés

isszavásárlási jog! a veterán vitába keveredtem egy vevőmmel!Fix áron meg vásárolta tőlem a varrógépemet egy nap alatt meg is kapta másnap jelezte köszöni megkapta de nincs benne a talp meg a zsinór aztán 3 nap múlva irt,hogy el áll az adásvételtől küldjem vissza vétel árát a postaköltséggel együtt mert él a vásárlástól el álló jogával!És ha nem jogi úton lépéseket tesz!vitatkoztunk finoman ,hogy én használt gépet adtam el nincs garancia visszavásárlás stb!hogy neki van tanúja hiányos a gép fel ajánlottam neki meg keresem bár én úgy emlékszem hogy benne volt vagy vegyük meg a vaterán felesbe hisz egy állítás egy tagadás!3 dolgot felajánlottam neki ö az alkatrészt hiányolta míg ezek az ajánlataim nem mentek neki aztán benyögte hogy kéri vissza a pénzt azt választja én annyit válaszoltam neki jó van 30 napom!az eladót semmi jog nem védi?van személyes átvétel ki tehet róla,hogy a ország másik felén lakik,van?miért kellene nekem vissza fizetnem bármit is?ezt nem értem ha én ki írom használt de működik nálam nem tudod kipróbálni és be van jelölve nincs garancia!?

„A KÉPEN LÁTHATÓ

TESCO


2012. júl. 9. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A Vatera Segítség menüjét miért nem olvasod??


"Az eladó azzal, hogy meghirdet egy terméket aukción, kötelezettséget vállal arra, hogy a termékleírásban feltüntetett információk maradéktalanul megfelelnek a valóságnak, illetve a meghirdetett termékre vonatkoznak; valamint, hogy a termékleírás tartalmazza a meghirdetett termék összes lényeges tulajdonságát.


Ha az aukció végén az eladó a termékleírásban feltüntetettektől eltérő tulajdonságú, jellemzőjű terméket kínál fel a vevőnek, a vevő nem köteles azt megvenni. Ebben az esetben a vevő akár negatívan is értékelheti az eladót.


Ha a vevő a vételár kifizetése után kapott olyan terméket, amely nem felel meg a leírásban találhatóknak, akkor ismereteink szerint a szerződés semmis. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján.


Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a vatera.hu saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést."

2012. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!