Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtubera milyen videókat...

Youtubera milyen videókat lehet feltölteni? Filmeket, filmrészleteket lehet? Vagy törölni fogják?

Figyelt kérdés

én töltöttem föl, de a fiókomon láttam, hogy valaki bejelentett 2 videót szerzői jogokra hivatkozva, úgyhogy töröltem, viszont ha nem törlöm, akkor a youtube törölte volna?


rengeteg film, meg előzetes elérhető a youtuben, azok hogyhogy megférnek?

pl:

http://www.youtube.com/watch?v=bBT2M_B42wo


2012. aug. 17. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Bármit feltölthetsz, ami a saját alkotásod, vagy aminek a szerzőjétől írásos engedélyt kaptál a közzétételére.


Attól, hogy nem tudnak minden jogsértő feltöltést azonnal kiszűrni az még jogsértő marad.


Te sem örülnél, ha csinálnál egy filmet/zenét, és mások a megkérdezésed nélkül felhasználnák, ráadásul a szerző megnevezése nélkül, sokszor haszonszerzési céllal.

2012. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A jogvédett tartalom az jogvédett tartalom, ha részlet, ha teljes, akkor is. Más kérdés, hogy a jogsértés megléte esetén a YouTube mint szolgáltató általában csak akkor lép fel, ha azt a "sértett" kéri. Tehát, amikor Te feltöltesz egy videót pl. amit Te készítettél, viszont az alatta szóló zene már XY levédett terméke, először XY-t értesítik erről, ha ő jóváhagyja, nem történik semmi, ha nem hagyja jóvá, felszólítanak, majd, ha nem teszel eleget a követelésnek, megoldják ők. Ez egyrészt azért van így, mert húzós lenne minden egyes esetleges jogsértőtől bekéregetni az engedélyeket, másrészt a döntést a YouTube jogi értelemben sem hozhatja meg más helyett, kivéve, ha erre előzetes engedélyt kapott. Újabban már a YouTube átment Track ID-be meg Shazam-ba, ha feltöltesz egy videót, amiben zene is van, keresgéli az adatbázisban, hogy mi az és általában eltalálja és odaírja a videó alá az előadót és a zene címét is. Persze, ez sem azért van így, mert jóba akarnak lenni az előadókkal, hanem, mert rögtön egy iTunes vásárlási lehetőséggel szolgálnak. :)
2012. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és a youtube mikor tilt le egy videót?
2012. aug. 17. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor, ha a videó egyes részletei, vagy teljes tartalma nem a Te szellemi terméked és az arra a termékre bejegyzett jogosult ezt kéri/kérte. Ez vonatkozik a képi tartalmon kívül a hang és szöveg alapú megjelenítésekre is.
2012. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jó, akkor tegyük fel, hogy feltöltök egy saját videót, amire zenét rakok, namármost a hülye is meg fogja tudni állapítani, hogy az a zene nem az én termékem

szerintem az előadó ezt le se szarja

viszont random hülyegyerek szórakozásból, unalomból tegyük fel, hogy csak úgy bejelenti a videót, mert nincs jobb dolga


ebben az esetben megjelenik nekem a videóknál, hogy be lett jelentve a videóm, igaz?

egyébként a youtube ebben az esetben eltávolítja a videót?

és ha nem egyről van szó, hanem mondjuk 100 ilyen videóról? akkor a csatornámat is törli a youtube?

2012. aug. 17. 13:17
 6/10 Argloss ***** válasza:

Leveszik a videódról a hangot. Ha nagyon sokszor előfordul akkor zárolják is a profilodat.

A szabályzatuk egyébként magyarul is elérhető.

2012. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem van fent vieóm, de nem tiltották le, csak kapott egy flag-et az egyik, a másik meg nem elérhető Németországban és Japánban. (magyar együttes száma van alatta)
2012. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

olvastam a szabályzatot, csak nem volt teljesen egyértelmű

köszi a válaszokat

2012. aug. 27. 17:48
 9/10 Tejinashi ***** válasza:
Mivel én nem kérek pénzt azért, mert megosztom, elvileg nem sértek jogdíjat, mert ingyen osztom meg.
2023. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 roberto89 válasza:
Mások hogy tölthetik fel a jeleneteket, filmeket, Family guy jeleneteket stb...?
febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!