Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a facebook 2004 óta működik...

Ha a facebook 2004 óta működik hogy hogy csak az utóbbi pár évbe terjedt el?

Figyelt kérdés
2008-ba azt sem tudtam hogy van ilyen. Mondjuk akkor az iwiw meg ilyen myvip volt

2012. szept. 12. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég sokáig csak egyetemistáknak fenntartott hálózat volt, így a "normális" (értve az alatt hogy közel érett) emberek jutottak fel rá, és azt is főleg az USA-ban használták mert onnan indult.


Valamikor 2008 után enyhítettek a szabályokon és a gimiseket beengedve levitték 13-ra a korhatárt. Onnantól kezdve egyre szélesebb réteghez jutott el.


Én kb. 2007-ben regisztráltam rá, és teljesen más volt az oldal színvonala is (és persze nem volt ennyi funkció, mint most). Akkoriban - már nem rémlik - kb. 5000 vagy 50,000 fős magyar közösség volt az országban elszórva, és az is főleg az egyetemekre korlátozva.

A nagy regisztrálási hullám 2010 után indult, és gyorsan felkúszott 4 millióig a magyarok száma. Azóta is folyamatosan hígul az egész és romlik a használati élmény, lehet pont ez fogja majd megtörni a hype-ot, és az embereknek megint egy letisztult és valamilyen szinten szűrt oldalra lesz igényük. A Facebook már nem teheti meg, hogy visszaállítsa 18 évre a korhatárt, mert túl sok embert veszítene és általuk bevételt. A Google+ viszont pont egy ilyen potenciális oldal. Az elején hirdették is hogy megdönti a FB-hatalmat, de valószínű hogy a korhatárossága és a közel azonos funkciói miatt nem tud nagy mennyiségű embert bevonzani magához.

2012. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ
2012. szept. 12. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!