Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyon lassú az internet és...

Nagyon lassú az internet és sokszor szét is kapcsol. Honnan tudhatom, hogy mi hibásodott meg?

Figyelt kérdés
Laptopról netezek wifivel, egy ideje nagyon lassú az internet. Van, hogy normálisan működik, de legtöbbször kb. 5 perc vagy még több, mire betölt egy oldalt, képeket van, hogy nem is tölti be egészen, csak félig, aztán abbahagyja. Videó abszolút esélytelen. Elvileg 54Mbps lenne. Előfordul az is, hogy lekapcsolódik, és vissza se tud kapcsolni, kiírja, hogy probléma a hálózattal, vagy valami ilyesmi. Ilyenkor vagy újraindítom a gépet és jó lesz, vagy az se segít és csak pár óra múlva működik megint. Tesóm is szokott panaszkodni, hogy belassul, de pl. amikor a gépemen szétkapcsol, akkor a telefonomról általában tudom használni ugyanazt a hálózatot. Van valami módszer, amivel meg lehet állapítani, hogy mi hibás? Egyáltlán nálunk lehet a hiba vagy a szolgáltatónál?

2012. szept. 15. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyeld utp kábelen is. Ha a kérdéses sebességcsökkenésnél a másik gépen nem zuhan le a sebesség egyértelmű hogy eszközhiba. Egyébként ezt mióta csinálja? Volt a laptop és a routered együtt használva előtte és akkor nem volt gond?

Hogy ha 2 wifi eszközn él is előfordul tedd fel újra a routeredre a fw-t, ha ez se segít csavarozd szét és nézd meg van e benne pópos vagy kiszáradt kondi. Ha nincs akkor cseréld az eszközd. Az modem és a router közötti kábelt ellenőrizd multiméterrel, ha lehetőség van rá cseréld ki.

2012. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A router már szét lett szedve korábban és elvileg nem hibás. A modemet nem tudom, nézték-e, én nem értek hozzá, szóval nem nyúltam hozzá. Azért gyanakszom a laptopomra, mert a telefonnal meg gond nélkül felcsatlakozom a hálózatra olyankor is, amikor a gép nem enged. Viszont ha belassul, akkor nem csak nálam lassul be, hanem tesómnál is, szóval passz. A laptopomon hogy tudom megnézni, hogy hibás-e valami? Vezérlőpultnál megnéztem, és ott azt írja mindenre, hogy megfelelően működik. Vagy az nem jelent semmit?
2012. szept. 15. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!