Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router probléma. Mi lehet a gond?

Router probléma. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Antennás netem van, azt hiszem ezt hívják műholdasnak. Nos, az antennából jön egy kábel egy kábel egy air live 5460 típusú wireless be. Abba a wireless be csatlakozik egy internet kábel amin 1 csatlakozó van, mind a 2 az említett modembe vagy router be csatlakozik. (nem tudom minek is hívják ezt pontosan. Nos ez a lan kábel van levezetve a szobámba, ahol egy fehér doboz szerűséghez csatlakozik ( szerintem valami erősítő lehet). Nos ezen a dobozkán van egy lan hely, ahova bedugom a kábelt ami utána a számítógépbe megy + a dobozbol jön egy adapter amit bedugok a 220 ba. Szóval így van internetem. Van egy gigabyte br01g típusú wifis routerem. Hiába húzom ki a gépből a kábelt s dugom a wan portba, illetve egy másik lan kábel segítségével lan 1,2,3,4 port valamelyikéből vezetem a gépbe, azt írja hogy NEM AZONOSÍTOTT HÁLÓZAT. Sárga háromszögbe felkiáltójel. és nem tudok semmit csinálni. Nem tudom mi lehet a probléma. Mi lehet a gond?
2012. szept. 18. 19:34
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

próbáld úgy, hogy nem a WAN-ba dugod, hanem a LAN valamelyik portjára.

WAN-ba akkor kell, ha a routernek tárcsáznia, bejelentkeznie kell a szolgáltatóhoz, de jelen esetben neked már egy LAN jel jön a falból és nem ADSL vagy bármi más. Így a router switch-ként üzemel. Ha így van a gépeden net, akkor ez a megoldás. Ha nincs, akkor lehet hogy a netszerződésben benne van, hogy csak 1 gépre kötheted a netet és első alkalommal be kellett regisztrálnod egy oldalon a géped. Ha így van, akkor a router mac-clone funkcióját kell használnod, hogy a géped MAC-címével jelentkezzen fel a netre a WAN porton keresztül és a gépeket az 1-2-3-4 portokba kell kötni.

Mellesleg a routert is konfigurálni kell a leírása szerint (milyen jellegű a net, wifi-adatok, stb.), szóval nem csak annyi, hogy bedugsz mindent és hawaii!

2012. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!