Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen Routert vegyek? Tök...

Milyen Routert vegyek? Tök analfabéta vagyok, ezért kérném a hozzáértők segítségét! Otthoni hálózathoz, max 10 ezres nagyság, de meggyőzhető vagyok! Többit lent!

Figyelt kérdés
Egyenlőre 1 PC + 2 laptop (+ 2 telefon, ezek nem lennének állandó használatban ,de jó ha tudja kezelni őket) de lehet hogy lesz egy 3. laptop is a későbbiekben. Családi ház (160 nm), tégla falak, szóval jó lenne ha nem csak a szomszéd szobáig jutna a jel. Nőből vagyok, légyszi érthetően! :))) Jah, és tényleg jó lenne max egy 10esből megúszni.. Előre is köszi mindenkinek!

2012. okt. 28. 14:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy torrentezni is szeretnék (1 gépen, nem az összesen) és megőrülök ha lassú a net, uh valami gyors sebességű kellene! Köszi még egyszer! :)
2012. okt. 28. 14:23
 2/9 anonim ***** válasza:

ha már , max 10ezer, akkor centizzük ki, én ezt ajánlanám

[link]


A tp-link elég jó márka, nekem is van ilyenem és még nem csalódtam benne :), távra is sokáig hat, és még bírja a strapát

2012. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, és attól, hogy routeren van megosztva, ugyanúgy jöhet akár 1megával is lefele a cucc torrentről :D
2012. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

A TL-MR3420 -t inkább 3G-s mobil internet megosztására tervezték, a vezetékes internet megosztás támogatása csak egy mellékszolgáltatása. Most komolyan érdemes ezzel is még bonyolítani a dolgot?


Szerintem válassz inkább egy alap háromantennás modellt. Nem csak, hogy stabilabb Wi-Fi -je van a 3 rádiós MIMO technológia miatt de még olcsóbb is.


fix (nem cserélhető) antennás változat:

[link]


Cserélhető antennás változat:

[link]

2012. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

"Még annyit, hogy torrentezni is szeretnék (1 gépen, nem az összesen) és megőrülök ha lassú a net, uh valami gyors sebességű kellene! Köszi még egyszer! :)"


Ami a torrentezést illeti a mindegyik router meghülyíti, és ellhetetleníti a többi gépen való netezést, ha csak nem állítasz be sávszélesség korlátozást a torrent kliens által használt portnak. Szerencsére ma már mindegyik TP-Link modellen van IP QoS, amit a TP-Link menürendszerében Bandwidth Control néven találsz meg. Itt beállíthatod, hogy a torrent kliensed max. mekkora sávszélességet használhat a rendelkezésre állóból. Így a többi gépnek is maradni fog.

2012. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha nagyon olcsón meg szeretnéd úszni, akkor ajánlom a Virtual Routert. Én mobilnettel és laptoppal használom

[link]

2012. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Olcsón?! :D Akkor a villanyszámla, meg a géphasználódás neked gondolom smafu...


Meg ha csak 2 gépről lenne szó, amiből az egyik csak nagyon ritkán netezik, akkor azt mondom igazad van.

2012. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Le vagyok döbbenve, 2 napja a Media Marktban ezt ajánlotta a fickó: TP-LINK TL MR 3220. Ott azt hiszem 11990 volt az ára, most rákerestem és az átlag ára 6-7 ezer ft körül mozog. Létezik ez? Egyébként lehet hogy egy ismerősöm oda tudja adni az ő régi routerét és így nem kell vennem, csak kérdés hogy az elég erős lesz-e ide..

2012. nov. 1. 11:54
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Sajnos létezik. A Media Markban szigorúan tilos számítástechnikai eszközöket vásárolni. Csak akkor van valami normális árban ha épp "akciós". Ez persze nem vonatkozik a TV -kre meg a háztartási eszközökre, mert ott többé kevésbé korrektek az árak.
2012. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!