Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem 1 lap-topot és 1...

Vettem 1 lap-topot és 1 router-t! Próbáltam bekötni sikerült is de akkor se nekem se a lap-topnak nincs internet hozzá férése! Próbáltam a 192.168.1.1 beírását is a böngészőkbe de nem hoz be semmit! Mi lehet a próbléma?

Figyelt kérdés
A cd telepítését is végig futattam de a végén kiír valami hibaüzenetet! Tp-link a router! Már több oldalt is elolvastam sikertelenül!
2012. nov. 8. 10:06
 1/4 polymath válasza:
Üdv: a routert jól be állítottad? vagy odáig el se jutottál? a router könyvében benne van hogyan kell be lépni!
2012. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen!Szerintem jól,mert már kiírta az asztali számítógép az óra mellett,hogy a kapcsolat létrejött,De a böngésző azt írja ki hogy nincs net!a router is felismeri a kijelzőn hogy van internet kapcsolat!
2012. nov. 8. 12:06
 3/4 Topmad ***** válasza:

Szia!


Milyen internet kapcsolatod van? Sima hálózati kábelen jön, vagy telefonvonalon és adtak hozzá modemet?

A 192.168.1.1-et akkor tudod elérni, ha a kábel egyik vége a laptopba van dugva, a másik pedig a router egyik LAN portjába.

Ezek után látni fogod, hogy dolgozik jobb alul a hálózat. A végzett az azonosítással, akkor sárga felkiáltó jellel fogja jelezni, hogy nincs internet kapcsolat, de IP-t kaptál a routertől és már rá tudsz elvileg lépni és konfigolni.

Ha nagyon nem megy, akkor reseteld a routert (hátoldal kis gomb, lenyomva tartani, amíg villogni nem kezd).

Visszaáll az alapértelmezett beállításokra és oszt IP-t (DHCP on) és 192.168.1.1 -en elérhető.


Üdv:

Top

2012. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
és akkor elérhető a router default config ip-je a gépről a 192.168.1.1-en ha nem csak összedugva van a géppel, de a gépen felvettél kézzel egy 192.168.1.2 -es ip-t pl.
2013. jún. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!