Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv: a kérdésem: Távoli...

Polymath kérdése:

Üdv: a kérdésem: Távoli szomszédtól veszem a wifi jelet egy TL-WN321G USB adapterrel, ezt szeretném gépen keresztül a TL-WR542G ruter wifijén továbbittani, hogyan kell?

Figyelt kérdés
erre azért van szükség mivel a wifi jel csak egy 30cm részen fogható, és szeretném ha a mobilom is tudna kapcsolódni, ami alap esetben nem is látja a gyenge jel miatt, csak a fent írt eszközökkel megvalósítható megoldások érdekelnek, THX

#internet #router #wifi #jel továbbitás
2012. nov. 8. 11:54
1 2 3
 1/21 Topmad ***** válasza:

Szia!


Elvileg a routerben Wireless settings alatt van egy "Enable bridges" pipálható négyzet, azt kell pippantani. Viszont ahhoz, hogy rákapcsolódjon a másik routerre (Access Point), kellene a másik eszköz MAC adresse, amit neked be kell adnod a routeredbe, hogy tudja melyik hálózatot erősítse.

Ha pipálod, akkor fejön 6 db kitölthető sor, az elsőbe beírod a MAC adress-t (valószínűleg :-vel, vagy ;-vel elválasztva, nem pedig -(kötőjel)-el. Ezt a másik routeren is meg kell csinálni a te eszközöd MAC-adress-ével is.

Ha nincs megegyezés a netről kettőtök között, akkor kemény csata lesz! :)


Üdv:

Top

2012. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Golan Trevize ***** válasza:
Beszélsz a szomszéddal, hogy fizeted az előfizetésének a feét, cserébe szereljen fel erősebb antennákat.
2012. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor ha be állítom a routereket ahogy írod, akkor az ő gépe ugyan úgy fog tovább működni? nem kell semmit állítani?

Az alábbi kommenthez már így is erősített az antenna!

2012. nov. 8. 15:36
 4/21 Topmad ***** válasza:

Elvileg az is Access Point marad, és lehet hozzá csatlakozni. Bevallom, hogy én még nem csináltam ilyet, de szerintem nem lesz gond.

Mindenesetre az ő routerének a mostani configját mentsétek le (backup), hogy ha valami nem megy, akkor vissza lehessen tölteni, nehogy neki se legyen a végén nete. :)

Szomszédnak milyen routere van? Annak is tudnia kell a Bridge mode-ot...


ÜDv:

Top

2012. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Golan Trevize ***** válasza:

Akkor neked igazából nem is az kell, amit meg akarsz valósítani, hanem van rá sokkal egyszerűbb megoldás: range extendernek hívják.

Ha a szomszédod is TP-Linket használ, akkor ezeket nézd meg:

[link]

2012. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ja és még valami, úgy nem lehet hogy a vett jelet a számítógép adja a routernek és azt sugározza a wifin?
2012. nov. 8. 15:42
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen az extendert én is néztem csak hogy nem véletlen írtam hogy a meglévőkkel mert nem tudnék venni még 5 hónap alatt sem sajna totál az anyagi helyzet..
2012. nov. 8. 15:45
 8/21 Topmad ***** válasza:

Szerintem meg lehet. Próbáld így:

Először menj bele a routerbe, lődd ki a DHCP-t és adj neki egy fix IP-t abból a tartományól, amit most is használ a géped. (Ha a géped 192.168.1.10, akkor a fix LAN(static IP) legyen ...1.11)

Ha ez megvan akkor menj bele a hálózat --> jobb klikk --> tulajdonságok. Ott látnod kell a két kapcsolatot. Egyik a Wifi stick, a másik az ethernet kábel, amire a router van dugva (LAN to LAN). Jobb klikk rajtuk, megosztás fülön engedélyezés mind2-nél. A Wifi stick-nél válaszd ki a helyi hálózatot (amin a router lóg).

Ez az én ötletem. Itt találsz még tippeket:

[link]

[link]


Üdv:

Top

2012. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, tehát én úgy gondolnám hogy a netet amit wifin vesz az asztali gépen azt gépből valahogy küldeni az én routeremre és azt szórja a router a wifijén, remélem érthető :)
2012. nov. 8. 16:02
 10/21 Topmad ***** válasza:
Igen, én is erre gondoltam. Teszteld, aztán meglátjuk mi lesz! :)
2012. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!