Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tudok gyorsabban netezni...

Miért tudok gyorsabban netezni egy 1 megás Adsl internettel mint egy 2 megás mobilnettel?

Figyelt kérdés
szóval van egy mobilinternetem aminek a letöltési sebessége jelenleg 2.78 Mbps a szomszédomnak kb 1 Mbps ADSL internete van és azt sokkal gyorsabbnak érem..pl a youtube is jobb vele.
2012. nov. 8. 23:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és a mobilinternet korlátlan nincs korlátozva!
2012. nov. 8. 23:33
 2/12 anonim ***** válasza:
hát mert általában a kábel neten jobb a csomag adat átvitel a mobilnetnél meg ugye térerőtől is függő meg ott rádios hullámok is bezavarhatnak stb.. de ahol 1 megás adsl net van az tuti falu hely
2012. nov. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jobb a ping.

A mobilinternet technológiáknál általában jóval nagyobb a késleltetés, mint az ADSL-nél. Ezért érezheted gyorsabbnak az ADSL-t a mobilinternetnél, annak ellenére, hogy az utóbbinál nagyobb a rendelkezésre álló sávszélesség.

A weboldalak nehézkes betöltődését okozhatja még esetleg a szolgáltató döglődő DNS szervere.

2012. nov. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát most ez mértem de ez nem túl sűrű szerintem ilyen "gyors" még nem volt a netem:D


[link]

2012. nov. 8. 23:57
 5/12 A kérdező kommentje:
egyébként most tényleg jó.nem tudom miért...:D
2012. nov. 8. 23:59
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem is volt mobilnetem tényleg ritka szar :D
2012. nov. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

> hát most ez mértem de ez nem túl sűrű szerintem

> ilyen "gyors" még nem volt a netem:D

A mobilinternet sávszélessége gyakorlatilag bármitől ingadozhat.

Időjárási viszonyoktól, a hálózati eszközök pillanatnyi terheltségétől, stb.

2012. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen az a 125 ms ping, ami sok (a fenti kép alapján). Egy normális madzagos internetnél 10 vagy szerintem max 20ms a válaszidő (nálam pl 9ms a speedtest oldalon hazai szerverről mérve).
2012. nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
share this result fail :D
2012. nov. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

jó nem tudtam hogy úgy is lehet:D

egyébként megint szuperál...tisztára mintha rájött volna hogy váltani akarom..


[link]

2012. nov. 9. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!