Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés

Otthoni használatra, egy társasházba (salakbeton falak), kb 90nm-t kellene lefednie. Egy PC mindig, néha egy laptop és 2 telefon csatlakozna rá. TP-Linkről sok jót hallottam, de sok modelljük van, és annyira nem értek hozzá. És milyen USBs adaptert ajánlotok hozzá, ami a PC-be be lehet dugni?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2012. nov. 11. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van:

[link]

Én nagyon megvagyok vele elégedve. 5 emeletes panel 1. emeletén lakunk és még a 4. emeleten is lehet fogni a jelét.

2012. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. De ilyet csak akkor vegyél ha 100 Mbit körüli a neted. Nekem Pl Internet-x 88 Mbites netem van és ahhoz nem árt egy ilyen.

Például ez is jó router: [link]

2012. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
TP-Link TL-WR841ND típust használok otthon. Teljesen jó, 90 nm-t lefed, még az udavron, az utóban ülve is tudom fogni a jelét.
2012. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy Linksys WRT160NL N es linksys router 2db 8dbi-s TL-ANT2408CL Tp-linkes bot antennával és egy Tp-linkes TL-WN7200ND adapterrel (ez egy fekete adapter) ami szintén egy 8dbi-s antennával van felszerelve garantáltan olyan választás hogy ha valami elromlik nem vesz mást az ember.A TP-linkes routerek stabilitásban és hatótávban eléggé le vannak maradva, a linksys mellett én biztosan nem vennék TP-linkes routert aki aktívan használja a netet az megérzi annál hogy instabilabb és nagyobb sávszél használatnál eléggé belassíthatja a netet wifin én ezért nem ajánlom a Tp-linket a Linksysnál ilyen gondom sose volt.Tehát veszel egy ilyen Linksys típusú cserélhető antennás adaptert 1 N-es Linksyst és és a routerhez és az adapterhez is az 5dbi-s antenna helyett 8dbi-set használj.Routerben 2 antennás és N-es alatt 150 megabit alatt én nem vennék.Ezeket az antenna nélküli wifikártyákat a régi G-s routereket semmiképp sem szabad megvenni mert pénzkidobás.Ezeket számítástechnikai üzletben lerendelik neked jobban jársz mind ha bemennél egy nagy üzletbe és vennél valamit mert wifi terén rengeteg a silány termék és gyakran a (gagyi marad hátra amit nem visznek el).


TL-ANT2408CL antenna itt 3db-kell 2 a routerre 1 az adapterre


[link]


TL-WN7200ND adapter itt



[link]



Linksys WRT160NL N itt


[link]


Ez egy minőségi kombináció ha a minőség számít ez így minden téren hibátlan lesz.Az olcsó kombinációknál vigyázni kell mert nem biztos a tökéletesen működő internet,tehát ott nap mint nap megszívja az ember hogy nem olyan mint kéne.Ha ennél jobb kell akkor az Amped wireless oldalán nézz körbe a 600mW-os N es routerük és adapterük olyan hogy itthon hasonlót se kapsz 1km-es hatótávja van.Persze ezt már rendelni kell neked külföldről annyi hogy kell hozzá egy magyar/amerikai hálózati átalakitó mert amerikában más a hálózati csatlakozó.Routernél és adapternél is minnél nagyobb érzékenységüt kell venni mert minél érzékenyebb a rádió annál jobb.


Itt a router R10000G


[link]


egy kis info


[link]


Amire nagyon oda kell figyelni


-az eszköz érzékenysége (Sensitivity dbm) minél nagyobb legyen

-cserélhető antennás legyen mind az adapter mind a router

-csatlakozási pontok

-N es szabványt ismerje minimum 150 megás átviteli sebességű legyen a G-lassú és elavult.

-Routerben a 2 antennások az igaziak MIMO technologiával.

2012. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!