Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vajon miért nem működik...

Vajon miért nem működik netkábellel a csatlakozás?

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakom, ahol a szobákban van ilyen "dugó" a nethez. Eddig egy kábelt használtunk. Mindkettőnk gépén prímán működött. Most vettem mégegy kábelt, hogy ne legyen semmi kényelmetlenség. Mivel a 2 dugóhelyből csak egy működik, így "rútert" (bocsi, nem tudom, hogy írják) használunk elosztóként. Megnéztük, és szobatársamnál mindkét kábel normálisan működik, nálam most egyik sem. Mi lehet a probléma szerintetek? Windows 7 oprendszert használok.
2012. nov. 20. 20:39
 1/5 _Jessy_ ***** válasza:
Be kell állítani rendesen a router-t. Ha az IP kiosztás MAC cím alapján megy, akkor regisztráltatni is kell a router-t.
2012. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem vagy a kábellel van gond,vagypedig a kollégiumban azon a helységen nem megengedett a kettős kábelhasználat.
2012. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltuk úgy is, hogy mindkettőt kihúztuk, és csak az én gépemmel próbáltuk meg, és egyik kábel sem működött (pedig a régebbi eddig nekem jó volt).

Szobatársamén mindkettő működött.

Múlt héten még használtam, semmi baja nem volt, nem lett semmi piszkálva/átállítva a router-en! :\

2012. nov. 20. 21:06
 4/5 A kérdező kommentje:
A hibaelhárító azt írja, hogy a DNS kiszolgáló nem válaszol! Valami ötlet esetleg a megoldásra? :(
2012. nov. 20. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tilos a kollégiumba routert használni és a rendszergazda észrevette így letiltott. Switch-et kell volna használni nem routert.
2012. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!