Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakad meg a net,...

Csacsi2 kérdése:

Miért szakad meg a net, (Fiberpower 25 Kábelnet, mindent kipróbáltam)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valamiért állandóan megszakad a netkapcsolatom, ilyenkor a modem reset, és számítógép újraindítása segít csak, akkor sem túl hosszú időre!

Van hogy pl a netRádió megy csak a böngészők és az outlok nem kapcsolódik.

Tanácstalan vagyok, mert régi probléma és sehol nem kapok választ. UPc adott nekem egy Webstar modemet, lehet az a gond?!


Windows XPSP3


További beállítások/ hiák / infók:


Eseménynapló:


I.)

Esemény forrása: Server

Esemény azonosítója: 2504

Leírás:

A kiszolgáló nem tudott a következő átvitelhez kapcsolódni: \Device\NetBT_Tcpip_{37E5D94E-5369-414C-9A1A-20F2D11064C4}



II.)


Esemény forrása: Dhcp

Esemény azonosítója: 1003

Leírás:

A számítógép nem tudta megújítani a(z) 000B6A9CDBF4 hálózati című hálózati kártyájához tartozó címét a hálózatról (a DHCP-kiszolgálótól). A következő hiba történt:

A szemaforhoz rendelt határidő lejárt. . A számítógép továbbra is megpróbál címet igényelni a hálózati cím kiszolgálójától (DHCP).


III.)


Esemény forrása: BROWSER

Esemény azonosítója: 8033

A tallózó választást kezdeményezett a hálózaton (\Device\NetBT_Tcpip_{37E5D94E-5369-414C-9A1A-20F2D11064C4}), mert a főtallózó leállt.


Beállítások:


TCP/IP

[link]

[link]


Próbáltam helyreállítani a következőkkel, de nem tudott ip-címet ígényelni:

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew


Próbáltam még a NETSH nullázását,Tűzfal kikapcsolását és már nem is tudom mit, ezért azt sem tudom mi kell még a hiba megállapításához!


Aki tud kérem segítsen megoldani a problémám!

Válaszokat előre is köszönöm!



2012. nov. 25. 13:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Lehet az a baj, hogy a IPv6 (6to4) -nél nincs engedélyezve a DHCP?!

[link]


hogyan engedélyezhetem?!

2012. nov. 26. 09:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem szoljbe az ügyfélszolgálat-hoz,ott joban tudnak segyteni
2012. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!Igazad lehet. Sajnos nem sokra megyek velük, Még aktiválni sem tudták a netem, azt is magamnak kellett! Gyanítom, hogy a modem a ludas (webstar EPX2203) mert sokan panaszkodnak rá fórumokon!
2012. nov. 27. 18:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt tapasztaltam még, hogy a csomóponttípusnál ismeretlen -t ír, de volt olyan is hogy hybrid -et írt, pedig nem emlékszem, hogy állítottam volna valamit!


Másik a keresés LMHOSTS segítségével és nem tudom kell -e nekem és ha igen akkor mit állítsak . A Hosts fájlom szabványos alapérték. azt kellene megadnom esetleg?!

2012. dec. 11. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne turkálj bele a dhcp konfigba fölöslegesen, az biztosan nem segít...

én a modem hibát úgy" azonosítanám, hogy amikor előjön ilyen nem tudok kapcsolódni gond, akkor 1 percre kitéped a 220-ból a modemet. Ha visszadugás után jó, akkor az a ludas, jöhet a upc-s bácsi cserélni, ha akkor sem jó, akkor valami más gebasz van. Próbáld ki másik géppel/oprendszerrel a kapcsolatot (pl egy linuxos Live CD-vel)

2013. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyszer át lett dugva laptopra mikor nekem elment, azon működött. Annyira Random hogy mikor csinálja hogy így nem tudom lekövetni mi lehet csak azt tudom amit az eseménynapló ír, Nem tudott csatlakozni a DHCP kiszolgálóhoz.

Most pl 3 napja jó, aztán egyszercsak egy nap 5x elmegy és csak a gép újraindítása segít.

2013. jan. 21. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!