Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudok internetet megoszta...

Hogy tudok internetet megosztani a telomal laptopon keresztül úgy hogy a net usb-n keresztül jön. Tehát usb routerem van. Lehet kapni valamit amit szintén usb-be dugok és szét sugározza a jelet amit fogok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 30. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van USB-s routered, akkor miért a laptopon keresztül akarod megosztani? Milyen router? Milyen telefon?
2012. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez úgy néz ki hogy van egy router kb 100-200 métere tőlem.na már most a teló nem érzékeli meg a laptop se csak akkor ha a laptopba bedugom az usb antenát ami elhozza nekem a jelet de ez szerintem nem küld csak veszi.de lehet h tévedek
2012. nov. 30. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahaaa értem. Még szép, hogy küld is, az internet igen csak két oldalú kommunikációt igényel.

A problémádra két megoldást tudnék ajánlani. Az egyik, hogy ha lehetséges, akkor veszel egy komolyan routert, több antennával. Ha ez nem járható, akkor esetleg nagyobb nyereségű antennát tenni a routerre, hátha segít.

Ha minden kötél szakad, akkor egy második router beüzemelése, ami ismeri a reaptere módot és ezzel "növelni" az eredeti wifi hatótávolságát.

2012. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem nem érted!adott egy laptop aminek kicsi a wifije ezért vettem egy usb erős antenát amivel így érzékelem a távoli netet!na már most ez vezetéknélküli kapcsolat 2.ha hazamegyek akkor otthon a laptop wifijét használom,de én azt szeretném ha valamilyen módon tudnám a telefont öszekötni a laptopal hotspoton vagy akárhogy szóval ha a telefonba rákeresek milyen wifi jel van akkor találja meg a laptopom amin van net!
2012. nov. 30. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
De értem. Csak nem célszerű a laptopot mint elosztót használni, ezért javaslom, hogy egy külön eszközzel hidald át a problémát.
2012. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nekem nem baj ha más is látja!
2012. nov. 30. 15:35
 7/7 Nadetényleg ***** válasza:
Az eredeti kérdésedben az van, hogy van UDB routered. Ez nem tudom pontosan micsoda, de neked egy egyszerű router kell jó antennával, amit access point-ként állítasz be, az akkor veszi a távoli wifi jelet és továbbszórja a lakásodban, amit a laptoppal is és a telefonoddal is tudsz venni.
2012. dec. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!