Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Folyton elmegy az internet, a...

Folyton elmegy az internet, a modem gondja, vagy a szolgáltatóé?

Figyelt kérdés

Már vagy 1 éve ilyen, és nem tudok vele mit csinálni...

A lényeg, hogy ez abban nyilvánul meg, hogy amikor skypolok, kb 1 percente elmegy a net, kb 10 másodpercre. vagy ha éppen a gépen játszok valami online játékkal, akkor ott is befagyok, vagy 10 másodpercig. ez mindennapos kb, szerintetek mi lehet a gond?



2012. dec. 15. 14:08
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és vezeték nélküli netem van, pendriveról megy, wireless-es
2012. dec. 15. 14:09
 2/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy a modem gondja?
2012. dec. 15. 14:09
 3/7 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg a géped túlterhelt (pl. kevés a RAM (XP esetében 512 kevés, újabbak esetében 1GB kevés) és virtuális memóriába dolgozik... ám ez sokat lassít, a géped pedig úgy va beállítva, hogy az aktuálisan futó program kap több erőforrást. Ennek eredményeként a wifieszköz a gépben háttérbe szorul, és bár a router kérné tőle az adatokat, a gép maga nem ad erőforrást erre, így időtúllépés miatt a router lecsatlakozottnak véli az eszközt.

Ha fix ip-címet használsz a wifi-eszköznél, akkor gyorsabban léphet vissza a netre, de a szakadás akkor is megtörténik. Az erőforrásokat kell átcsoportosítani (sajátgép-beállítások részénél), vagy több memóriát rakni a gépbe.

2012. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 giga ramom van ha jól emlékszem
2012. dec. 15. 15:39
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


(nem win7-em van, az csak téma )

2012. dec. 15. 15:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan oldható meg szerinted, hogy ne dobjon le a netről folyamatosan majdnem?
2012. dec. 15. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem USB modemes mobilnetem van, de az utóbbi hetekben ez is állandóan szakadozott. A végén másik (hátlapi) portot választottam, adatkábellel csatlakoztattam, de a térerő miatt a gép előlapi része elé húztam. Azóta nincs se szakadozás, se más probléma (a Windows XP maga ajánlotta fel ezt a megoldást). Se trójai, se más fertőzés nincs a gépen.
2013. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!