Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha ebay-en rendelek vámköteles...

Ha ebay-en rendelek vámköteles cuccot, akkor a vámot milyen formában kell megfizetnem?

Figyelt kérdés
A termék árát ugye előre átutalom, elküldik a címemre és aztán a vámot hogyan hajtják be? És ha magánszemélytől rendelek valamit (tehát nincs számla), a vámot hogyan határozzák meg? Pl. egy dzseki lehet 10 dollár meg 500 dollár is.

2012. dec. 21. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megáll a határon, küldenek neked papírokat és utalva/személyesen mész, intézed, fizetsz.
2012. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A vámot magát pedig a termék értéke alapján határozzák meg.

(Bár az újabb szabályok szerint a vámhatóság maga is becsülhet rá árat, ami szvsz egy vicc...)

2012. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Megáll a határon, küldenek neked papírokat és utalva/személyesen mész, intézed, fizetsz."


A határon áll meg a cucc vagy elküldik a helyileg illetékes (talán megyei) vámhivataloknak?

2012. dec. 21. 23:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Megkockáztatom, hogy a helyi hivatalba.
2012. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hátha megerősíti még valaki. Ha jól gondolom, akkor ez azt is jelenti, hogy kibontják a csomagot, és turkászolnak benne. Mi van, ha a terméken olyan csomagolás van, amit ha kibontanak, már nem lehet eredeti állapotba visszatenni. Honnan fogom tudni, hogy barbár vámőrők garázdálkodtak vagy az eladó használt cuccot küldött?
2012. dec. 21. 23:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Pesten a csomagcserélőben áll meg, és küldik a levelet róla. És igen, beletúrkálnak sajnos, hogy megnézzék mi az. Van egy értékhatár, ameddig csak a becsült ár áfáját kell ráfizetned (én szerencsére pont ennyivel megúsztam, USÁból 21ezer Ft-os DC cipő akadt meg, ami itthon 30ezer volt, végül nem annyira becsülték szerencsére, és áfával együtt 29500 lett az összes, amit költöttem rá, szóval 500 Ft-ot így is spóroltam), ami termékenként más. Én személyesen mentem fel, de postaköltség ellenében el is küldik, ha tudsz nekik szólni, mert a kommunikációjuk az katasztrófa, kb 20. hívás után sikerült felvenniük a telefont...
2012. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés, de akkor a vám valójában azt jelenti, hogy az ember kifizeti a termék áfáját?
2012. dec. 22. 22:03
 8/11 anonim válasza:

Na most az a kérdés ugyebár hogy hány forintos termék után nincs vámkötelezetség? :)


Azt elárulhatom nektek hogy még tavaj nyáron rendeltem adó vevő URH Rádiókat a limit 10 és 20 ezer ft közt volt nem volt vám simán át jött a csomag! :)

2012. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Amugy meg ha az eladó rá írja hogy gift az az ajándék semmi közük hozzá azt a vámhívatal bizonyítsa be hogy te mit mikor fizettél..


Szerencsére nekem soha semmim nem akadt meg pedig az Ebayról már több 100 dolgot rendeltem alkatrészek stb.. :)


Amugy tényleg érdekel mert ugy tudom hogy X összegig van türéshatár! :)

2012. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt az értékhatárt pont pár hónapja vitték sokkal alacsonyabbra, a másik meg, hogy ezentúl nem jön be az ajándék felirat rajta, ki fogják bontani.

(Erről szintén az értékhatár csökkentésnél volt szó.)

2012. dec. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!