Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy TP-LINK TL-WR741ND-s...

Van egy TP-LINK TL-WR741ND-s routerem. Wifin netezve naponta többször ledobja magát az internetről.2-3 telót és 1 laptopot használunk + a kábelen a PC-t. UTP kábel jó, készülék bevizsgálva (garis), szolgáltató hasit (80/25). Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Ha működik akkor se lesz nagyobb a Wifi sebessége 54Mbit/s-nál (150-es).

2012. dec. 28. 11:18
 1/7 Vortrex ***** válasza:
100%

Ez az én TL-WR740N típusú router-emen is így volt pár napja, raktam a routerre egy frissebb Frimware-t és azóta jónak tűnik. De nem egyedi a probléma, rengeteg ismerősömnek csinál ilyet, rendszerint újra indítják és megint jó pár órára.


Azt hiszem ez a kezelési url címe: [link]

Ezt másold be a böngésződbe, felhasználó és jelszónak meg írj admin-t


[link] itt a lenyitható füleknél válaszd ki, hogy Wireless -> TL-WR741ND -> és a verzió számát (V1,V2,V3...) a router hátulján így [link] ?model=TL-WR741ND van jelölve. Utána OK gomb és kiadja a legfrissebb frimware-eket, a legfölsőt töltsd le és csomagold ki


Utána a routerben : System tools -> Firmware Upgrade -> Fájl kiválasztása és a .bin fiterjesztésü letöltött fájlt tallózd be és frissítsd


Remélem jó lesz, ha elakadtál írj

2012. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 firmware frissitéssel el volt maradva.Megcsináltam, ugy néz ki jó lett.Az alapbeállitáson kivül(ssid,channel,wpa)érdemes még valamit beállitani?Köszi a segitséget!
2013. jan. 1. 13:37
 3/7 Vortrex ***** válasza:

Nem érdemes, jobb alapbeállításokon hagyni. Sokat állítgattam már rajta, de vagy nem történt semmi érzékelhető vagy csak rosszabb lett. Esetleg egy jelszót lenne még érdemes beállítani, ha nincs rajta.

a Wireless Statistics-ba írja hányan vannak jelenleg a Wifin, ha lopják a netet innen kiderül :)

2013. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Továbbra se jó.Vissza akartam vinni a Lambda Computer-hez de megszüntek.Garancia még 4 év.Hová vihetném?
2013. jan. 6. 12:42
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ők a hivatalos magyarországi disztribúciója a TP-Linknek:

[link]


Hívd fel őket egy próbát megér. Ha nem sikerül, akkor egy DD-WRT firmware -t még mindenképp megpróbálnék (ha kompatibilis vele, mert nem mindegyik hardververziójával kompatibilis). Meg persze rizikó is van benne, mert 20 routerből 1-2 biztosan behal frissítés közben. De végül is megéri, mert gyakran segít az ilyen stabilitási gondokon.

2013. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felhivtam a Mercurycomputert és elfogadták a garanciát.Javittatás után bizom benne hogy tökéletes lesz.Köszönöm az infót!
2013. jan. 9. 11:26
 7/7 anonim válasza:

Most,2014 január-ban találtam erre a kérdésre.Hasonló problémával küszködöm.Van olyan időszak,hogy 3-4 hónapig jól

szuperál,aztán naponta megbolondul...

Egy igazi próblémát észrevettem.4.-ik emeleten lakom.Nagyon sok más wifi bezavar. Valószinű ez itt az igazi próbléma.

Talán nincs jól "árnyékolva"!!! a ROUTER?!

2015. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!