Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp-Link router, D-Link modem...

Tp-Link router, D-Link modem 360r szinkronizál egymással?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy folyton ledobál az internet. Közvetlenül a modemre kábellel kapcsolva, semmi probléma. De 1-2 hete a router nem képes továbbítani az internetet. 5 percenként elmegy az internet, a kapcsolat megmarad a router és a gép között (wifi). [link] - n néha nem is connectel a netre(Status/Wan). Ha mégis akkor utána sincs net. Már teljesen önállóvá vált az internetre a kapcsolódás. Magától lesz rossz és magától is jön helyre. Hiába tettem újra a kapcsolatot már vagy 5*, a telepítő programjával és dugtam leírás szerűen össze. A hibakeresés néha DNS-t okolja, néha csak kidobja, hogy indítsam újra a routert stb.. Már semmi nem használ.. (A router adsl 2-es, a modemre csak adsl van írva, ügyfélszolgálaton azt mondták asdl 2-es routerhez is jó ez a modem.. De nem elhet, hogy mégis ez a probléma, hogy nem bírja egymást a két készülék?

Router:

150M Wireless Lite N Router

Model No. TL-WR741N / TL-WR741ND



2013. jan. 2. 19:10
 1/2 Presto válasza:

Ha a 360 modemre csak ADSL van írva és ezüstszürke házas, az tudtommal B-s hardver verziójú, szereld magad csomagos, tehát a tied (1 Ft volt az ára), sok éves, garija rég lejárt. Ha van egy kis kézügyességed, áramtalanítás után csavard ki a modem alján a 2 csavart és óvatosan kapd szét, kicsit feszegetni kell. Lásd:

[link]

Vedd ki a nyomtatott áramköri lapot, ezt is egy kissé erőltetni kell, hogy kibukjon a hátlapi vájatokból, és nézd meg, hány fekete álló, hengeres kivitelű kondenzátor teteje púpos. 2 biztosan, (múltkor láttam olyat, amiben az összes kiszáradt, teljesen), tipikusan 2 db 1000 mikrós szokott kifáradni a két tekercs mellett, de lehet, hogy több, azok kisebb kapacitásúak. Vagy újrakondiztatod egy szakival (105 celsius fokos low esr kondik kellenek helyettük, kapcsolóüzemű táphoz csak ezt szabad), vagy érdemes a modem helyett venni pl. egy új fekete 360R-t, 6e Ft a T-Home pontokban, ez a drágább megoldás. Az új már nem trendchipes, hanem broadcom chipes és jó.


Egyébként, ha korábban jó volt a kapcsolatod és nem változtak a DSL vonali viszonyaid, vagy nem emeltek mostanában sebességet, jó lesz a felújított modem ezután is.


Szóval ha csak routerrel dob le, nélküle nem, a modem lesz a baja. Megfigyelheted, hogy most szakadás után a modem hosszasan, komótosan, ledet villogtatva mindig újra szinkronoz, mert ez vonali szakadás lesz, és ez generálja a pppoe szakadást.


Szerintem :)


Ja, ugyanilyen 741ND a routerem, semmi bajom vele. A modemem hasonló, csak C-s. A C-s tovább bírja kondiilag, egy fokkal jobb csak, de csakis ilyen szempontból jobb a B-snél, amúgy egykutya. Ismerősöknek pár ilyen B-s modemet újrakondéroztam. A Magenta meg szégyellheti magát, nahát! :)

2013. febr. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Presto válasza:
Ja bocsánat, persze az áramköri lapot tartó csavarokat se feledd el kicsavarni, belül :)
2013. febr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!