Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Helymeghatározás dinamikus IP...

Andrusenko kérdése:

Helymeghatározás dinamikus IP cím esetében mennyire pontos, város szinten vagy országszinten?

Figyelt kérdés

Van egy webáruházam és van neki egy olyan funkciója, hogy meg tudom nézni melyik városból nézték többen az oldalt és ebből statisztikát merünk.

Csak van egy probléma ,hogy sok kliensünk telefonos internetet használ aminek dinamikus IP címe van. ROMTELECOM a szolgáltató cég neve. Arra lennék kíváncsi , hogy mennyire pontos a hely meghatározása, engem csak a város érdekel. Tegyük fel , hogy a ROMTELECOM romániai szolgáltató cég és a kliens külföldről nézi meg a webáruházat akkor azt mutassa h külföldön van , vagy pedig csak Romániát fogja mutatni nekem?


2013. jan. 5. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltató székhelyét fogja.
2013. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. IP cím alapján a szolgáltató székhelyét adja meg. Nálam például ez 150 KM-es tévedést jelent...
2013. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A válaszok pontosak, a szolgáltató központját fogja mutatni, elég megbízhatatlan.
2013. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ertem de a pl a szolgáltató Romániában van és tegyük fel pédaként ha Spanyolországban, vagy Angliában nézik meg a webáruházat azt nem írja ki legalább ,hogy melyik országból nézték? Tehát ennyire sem pontos?
2013. jan. 5. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Az országot azért eltalálják... :)
2013. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: kivéve, ha a szolgáltató gateway romániában van, hiszen akkor az ip cím is román tartomány lesz
2013. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam bent a szolgáltatónál és kérdeztem de nem igazán akartak felleni annyit mondtak , hogy 450 mhz sávon működik és nem minden országban megy az internet. Szóval nem értem , mondjuk most nagyon érdekel az egész működése, én azt hittem , hogy minden országban van egy központja ami továbbítja a jelet.
2013. jan. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!