Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csinál a router, ssid...

Miért csinál a router, ssid (neve a hálózatnak) nevezzük így, ssid2-t?

Figyelt kérdés
Van, hogy nincs internet se így mellé, de van mint pl. most, hogy van. Ahogy érzékelem mérővel azt írja ugyanolyan gyors a net, de sokkal lassabb mint volt. Ezt csak pc-ken találja ki. Mondták azt is, hogy lehet nem bír el annyi "kütyüt" (eszközt) a router amennyi itthon van. (kb. 5telefon csatlakozik rá, 2-3ipod, 4-5pc, táblagép, xbox) és ezen kívül lehet van még pár. Szóval SSID legyen a neve amin vagyunk (wifi) rá vagyunk csatlakozva nagyban szörfölünk, majd egyszer csak azt írja SSID2, internet elmegy, most pl. nem. Ilyenkor bevetett szokásom felmenni a router ip-jével a beállításokhoz és újraindítom a routert, ilyenkor vissza szokott állni SSID-re de ez esetben nem. Nagyon aggaszt a dolog már, hogy a kicseszett szolgáltató telefon vonalain élek lassan, mert hol az iptv romlik el, hol nincs internet de tv van. (holott neten jön a tv -.-") ki érti ezt? Akárhol keresgéltem nem találtam normális magyarázatot, vagy csak rosszul kerestem, vagy romlik a google. Segítsetek! ;)

2013. jan. 10. 01:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet a szomszédban van az "ssid2" néha rácsatlakozol.


Én a helyedben vennék egy új tp-link routert ami 600megabites n-es router. Meglepő módon jók ezek a routerek.

2013. jan. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az ssid az jelen esetben az én hálózatom neve, és abból lesz ssid 2. Lehetne a név más is, mint pl. linksys-101 vagy cisco-345 ez csak a neve, mert más is csak az kavarodik ezért neveztem most annak, de akkor, hogy: a hálózatom neve Csonti. Néha napján átlép Csonti 2-re de ugyanazon a routeren vagyok, mert a jól ismert (192.168.1.1) helyre belépve ugyanazokat a konfigurációkat látom beállítva mint a sima Csonti-n, ezért is nem értem, miért lesz belőle Csonti 2 holott nem írtam át a nevet a beállításokban sem, és máshol sem. Így lehet tisztább amit írok :)
2013. jan. 10. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!