Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassulhatott be a mobilnet?

Miért lassulhatott be a mobilnet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy DIGI MOVE mobilnetem. Eddig simán szedte a torrentről a fájlokat ~400 kb/s sebességgel.

Most épphogy behozza ezt az oldalt.

Eddig sokkal gyorsabb volt.


Lehet, hogy a hó visszafogja a jeleket?

Melyik hálózat jobb (HSPA+ vagy WCDMA)?



2013. jan. 22. 17:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, és az adatforgalomtól függetlenül ugyanúgy szokott menni.
2013. jan. 22. 17:18
 2/9 Emberek ***** válasza:
az lehet 1001 féle dologtól. pl.: hálózat leterheltsége, adatmennyiség, (torrent esetén) seed-erek
2013. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A HSPA+ jobb mivel az 21 Mbit/s sebességre képes míg a WCDMA csak 14 Mbit/s sebességre ( Persze ezek csak elméleti értékek ). ValószínűlegeElhasználtad a szerződésbe foglalt adatmennyiséget és lekorlátozták az internet hozzáférésedet 32/32 Kb/s sebességre.
2013. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, hogy az adatforgalom miatt, mert eddig is volt hogy belassították, de ilyen lassú sosem volt.


Torrentnél pedig olyat néztem, amit sokan seedeltek.


De lehet, hogy a hó miatt?

2013. jan. 22. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha messze vagy a mobilcellától akkor lehet hogy bezavarhat a hó de nem jellemző hogy bármilyen csapadékforma is bezavarjon a sugarak terjedésébe ( kivéve ha nyáron valami nagy vihar tombol de akkor is csak a villámlás elektromos kisülése zavar be ). De ha tényleg be is zavarna a hó akkor sem lenne ilyen drasztikus sebességcsökkenés. Én akkor is arra tippelek hogy lekorlátozták a netet. Hívd fel a Digit és érdeklődj eziránt.
2013. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy messze vagyok a mobilcellától?

Mert kb 600-700 méterre van egy átjátszó torony.

2013. jan. 22. 19:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy nem is ott megy a jel?
2013. jan. 22. 19:06
 8/9 anonim ***** válasza:
M.o-n 3 szolgáltató van így nem tudhatod hogy az a átjátszó torony éppen melyik szolgáltatóé. Persze olyan is van hogy egy mobiltornyon több szolgáltató mobilcellája is fel van helyezve de ezt sem tudhatod. Ha megnézed az RRU-t akkor hozzávetőlegesen meg lehetne állapítani hogy mely szolgáltatók sugároznak onnan ( Telenor ZTE, T-Mobile Ericsson és a Vodafone Huawei RRU-t használ ) de 600 méterről biztos hogy nem fogod ezt látni. Viszont ha erős a jel ( és nem GPRS/EDGE hálózaton vagy ) akkor valószínűleg onnan kapod jeled. Ebben az esetben turira le vagy korlátozva. Ahogy mondtam már, hívd fel a Digit és érdeklődj.
2013. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért köszi az erőfeszítést.
2013. jan. 22. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!