Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen eszközöket kell vennem...

Ddnalor kérdése:

Milyen eszközöket kell vennem ahhoz, hogy minél erősebben fogjam a környék WiFi hálózatait? Függ az usb adaptertől is, vagy csak az antennától? Internet sebesség men érdekel csak a jelek erősége.

Figyelt kérdés
Láttam olyat is hogy antenna erősítő, ezt gondolom az antenna és az usb WiFi adapter közé kell kötni. Laptop usb kimenete 5 voltot ad ki ,annyi energiával hogy tudja több kilóméteres távolságban látni a hálózatokat?

2013. jan. 24. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5 km-es körzet? Nem zsibbadnak a golyóid -ha vannak- mellette?
2013. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy sima otthoni routert is be lehet fogni jo ralatassal es direct focus-os antennaval 10-20km-rol, de akar tobbrol is, ha olyan az idojaras.
2013. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bizony be.a mikrohullám durva dolgokat tud ám! Amúgy az 5voltból is lehet 15-öt csinálni ha megszaggatod vagy 30kHz en,majd hozzádobod fetekkel az 5höz.
2013. jan. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Harmadik hozzászólást nem igazán értem hogy kell csinálni.

Direct focus antenna az irányítottat jelent?

Milyen antennát javasoltok?

Ez a típusú usb wifi adapterem van : TP-LINK TL-WN422G et helyett kell másik?

2013. jan. 24. 09:59
 5/11 A kérdező kommentje:
15 ezer forintot szánnák az egészre .
2013. jan. 24. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
annyiért normális antennát sem kapsz,nemhogy erösítőt is még.
2013. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Annyit segítenétek hogy a 3 antenna közül melyik jobb választás és miért?

wifi kábelt nem használnák usb-én vezetném ki az adaptert

az antennához, ami az erkélyen lesz.


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 24. 11:47
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából az elsőre gondoltam mert nem olyan nagy, és usb adapterem sem vízálló , esetleg bentről is tudnám működtetni. wifi kábellal nem akarom hosszabbítani mert azt olvastam veszteséget okoz.

De ha másik kettővel jobban járok akkor megoldom valahogy.

2013. jan. 24. 11:54
 9/11 anonim ***** válasza:
olyan dolgot akarsz,amiről halvány lila lövésed sincs. Wifi kábel? Ilyen nem létezik. Te 75 Ohm impedanciájú nagyfrekis aszimm kábelre gondolsz,ami nem mellesleg nem veszteségesebb,mint az usb kábel,ráadásul ezek az antennák csak így köthetők be! Másrészt ha ilyet veszel azt a tplink adaptert dobod a kukába,mivel semmire nem jo.az egy pici antenna és egy jelfeldolgozó egység.kinai. Ezekhez az antennákhoz kell erösitő repeater feldolgozó egység MAC vezérlő etc
2013. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy nincs róla lövésem, azért kérdezek itt:-)

Ide linkelnéd hogy mit kell még vennem, hogy egy jobb antenna megfelelően működjön.

2013. jan. 24. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!