Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Munkahelyen letiltott internet...

Munkahelyen letiltott internet megkerülése?

Figyelt kérdés

Munkahelyen le van tiltva az internet, csak és kizárólag műszakvezetők vagy magasabb pozícióban lévők használhatják. Ezt elvileg ki tudom kerülni egy pendrive-ról futtatott portable böngészővel, mert ott bele tudok piszkálni a proxy beállításokba. Az lenne a kérdésem, hogy így tudják e azt figyelni, hogy pontosan melyik gépről generálódik az adatforgalom?


Ha lehet nem kérek ezekből a "munkahelyen dolgozz és ne internetezzé" hozzászólásokból. Eddig volt internet és rendesen el volt végezve a munka.



2013. jan. 25. 01:49
 1/8 czibles ***** válasza:
100%

Ha jól tiltották le a netedet, akkor sehogy sem fogsz tudni netezni.


Meg szerinted egy proxyt, ami kint van a neten, mégis hogyan fog elérni internet nélkül?

2013. jan. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

No, ha egy portable browserrel simán megkerülöd a céges beállításokat, akkor csókoltatom a helyi kollégákat a "szakértelmükkel" együtt...


Helytől, beállításoktól, és az adminok hozzáértésétől / lustaságától függ, hogy feltűnik-e nekik a dolog. Ha ilyen egyszerű trükkel meg tudod kerülni a "védelmet", akkor feltételezhető, hogy az hálózatos kollégák hozzáértése finoman szólva nem kimagasló.


Jobb helyeken ugyanis netes forgalmat (sőt: bármiféle kliens-forgalmat) nem a felhasználó "kísérletezésének" kitett asztali gépen, hanem a szerverszobában az adott szervereken szűrjük/irányítjuk. Jelen esetben: a gateway a teljes web-forgalmat egy transparent proxy-ba kényszeríti, ami aztán kezelheti önnállóan, vagy a domain controllerrel együttműködve az egyes bejelentkezett felhasználók gépeinek webes elérését. Ha userke ilyenkor variál a proxy-beállításokkal (https miatt kell), akkor cumi van: egyáltalán nem lesz web abban a juzer-profilban. (amikor meg emiatt sír a szája, akkor elbeszélgetünk vele az otthoni és a céges gépek között lévő árnyalatnyi különbségről... :)

2013. jan. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"No, ha egy portable browserrel simán megkerülöd a céges beállításokat, akkor csókoltatom a helyi kollégákat a "szakértelmükkel" együtt... "


Lol, ezen a megfogalmazáson felröhögtem, így hajnalban :DDD.

2013. jan. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infóból nem lehet megmondani. Szerintem nem fogod tudni megcsinálni.

"Eddig volt internet és rendesen el volt végezve a munka." Ha ez tényleg így volt, akkor miért tiltanak egy olyan szolgáltatást, ami ugyanannyiba kerül, ha 3-an használják, mint ha 15-en, különösen, hogy ez elégedetlenséget szül?

2013. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amiket leírtam a portable böngészős netezésről azok tények, egyszer hasonló helyzetben már ki lehetett kerülni a netkorlátozást ily módon. Hozzátenném, hogy a szerver nem Magyarországon van és magához a hálózathoz van hozzáférésünk a munkánk miatt, e-mailt is tudunk küldeni bárhova, szóval a böngészőn keresztül való bármilyen oldal megnyitása van letiltva. A mai informatikához nem értek, erre folyamatosan ráébredek, mikor egy olyan emberrel beszélek mint a kedves második hozzászóló. Nem tudom, hogy válaszoltál e a kérdésemre, mert nem tudom kihámozni belőle. Továbbra is marad a kérdésem: Ha ezt a portable böngészőt használom, ami nem hagy nyomot a gépen (legalábbis előzményekre gondolok, de javítsatok ki ha tévedek), akkor meg tudják e nézni azt, hogy konkrétan a cégen belül mely gépről generálódik adatforgalom?


Továbbra is kérném, hogy ne negatívan álljunk egymáshoz.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. jan. 25. 11:40
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

Céges környezetben BÁRMIT vissza lehet keresni, ha monitorozzák, és ha akarják.


Valamint ha nem a gépen van letiltva az internetezés, akkor a fejed tetejére állhatsz, úgysem fogsz tudni internetezni.

2013. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zorall1 válasza:
Ha a routerben állították be, hogy ne tudj böngészni akkor asszem nem lehet megoldani. De nem tudom biztosan, nem az én műfajom.
2013. ápr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tjoco válasza:

Látom ősrégi a kérdés, furcsálom, hogy senki nem adott valódi választ a kérdésre.


Abból, hogy a böngészőben átírt rooter beállítással megkerülhető a proxy, következik, hogy a hálózatot rosszul konfigurálták fel a kollégák. A felhasználói tevékenységet leginkább a proxy által készített naplóban szokták figyelni, ott nem lesz nyoma az internet használatodnak. Az, hogy látják-e máshol, hogy netezel leginkább azon múlik, van-e, és hogyan van bekonfigurálva a céges tűzfal. Adott esetben az is elképzelhető, hogy nincs is tűzfal, bár ennek kicsi a valószinűsége. Én a helyedben mernék netezni, mert tényleg dilletánsnak tűnik a hálózatosok munkája.

2014. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!