Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik az a wifi router ami...

Melyik az a wifi router ami legtávolabb tudja adni a wifi jelet és nem is túl drága?

Figyelt kérdés
Kb 10 m-es tavolsagban. Nekem a szobában a mobilom már alig fogja a wifi jelet, pedig csak 2 ajtó választ el a routertől.
2013. febr. 3. 16:10
 1/5 anonim válasza:

Hazi wifi routerek kimeno teljesitmenye a szabvany szerint 100mW EIRP-ben limitalt (EU). Ergo ami wifi certificalt es szabvanyt betarto gyartmany (jobb tipusok mind ilyenek) azok mind egyforma kimeno teljesitmenyuek.

Ugy tudod jaitani a lefedettseget, ha a routered felteszed magasra, pl. szekreny tetejere. Hasznalja lehetoleg n-es wifi eszkozoket es ha ilyen, akkor 2 antennas (MIMO) routert.

2013. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tp link router van a szomszédban és az sokkal távolabb adja a jelet.
2013. febr. 10. 22:55
 3/5 anonim válasza:

MIlyen a te routered? 2,4GHz-en vagy 5GHz-en hasznalod? 1 vagy tobb antennas?

Ahogy irtam a szabvanyt betarto routerek max teljesitmenye 100mW EIRP-ben limitalt. Kimeno teljesitmenyben tobb nem lesz. De az igaz, hogy a nagyon olcso routerek ill amit a netszolgaltatok altalaban adnak, az lehet csak 10-50mW EIRP. A veteli "minoseget" az n-szabvamy ill a tobb antennas (MIMO) kivitel javitja.

Konkret tipust nem irtam, mert en csak Cisco routereket vagyok hajlando hasznalni, termeszetesen n-es, MIMO es 2,4GHz, 5GHz 2 csatornasakat. Ebbol is a tobblakasos tarsashazi kornyezetben csak az 5GHz-et hasznalom, mert a 2,4-es olyan zajos, hogy belassul az egesz. Egy ilyen router viszont a 30-es kategoria.. 10m, 2 ajto es raadasul 5GHz-en ahol a terjedes rosszabb, siman mukodik nalam.

2013. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy hány GHz-én használom, de egy antennás. Ugyanaz a router van a szomszédunkban is, és az sokkal erősebb. Pedig az is egy antennás. A GHz-t lehet állítani? És ha igen, akkor hol?
2013. febr. 13. 12:01
 5/5 anonim válasza:

Ha ugyanaz a router van a szomszednak es nagyobb a jelszint akkor valoszinuleg rossz a tied.

Ha nem tudod hol kell beallitani a 2,4 v. 5GHz savokat, akkor valoszinuleg csak 2,4GHZ-es savokban mukodik a tied. Amugy eleg nyilvanvalo lenne a menujeben.

2013. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!