Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora az ideális Internet...

Mekkora az ideális Internet mérete? Azaz hány Mb/sec? Nektek mekkora netetek van?

Figyelt kérdés
Sokat nem értek a témához, de Sokallom az összeget amennyit fizetek.. és szerintem nem használom ki a netem méretét. Ezért szeretnék lefaragni belőle! Kíváncsi lennék, hogy nektek mekkora netetek van? Mi az ami még jó lenne a számomra, én csak netezgetek, weboldalak, meg valamennyit azért torrentezek is! Mi az a net méret amivel még azért eléggé jól lehet netezni, nem drága, és a torrent sem olyan nagyon lassú? Várom a válaszokat!

2013. febr. 3. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az országos átlag 10 Mbps letöltés körül van.

Böngészéshez ennyi elég is. Torrentnél inkább a feltöltés számít, de ha a letöltést nézed akkor pár tíz Mbps csak gyorsíthat a letöltésen.


Nekem 30/3 van, és nem látom értelmét nagyobbra váltani. Az, hogy egy sorozatepizód 2 percen belül vagy 30 másodpercen belül ér le már nem jelent (nekem) akkora különbséget, hogy csak azért drágább netet fizessek.


Ha mondjuk valamit azonnal akarsz nézni, és nem mindegy hogy 5 percen belül vagy 20 percen felül ér le, az már lehet kényelmetlen. Ha a 10 Mbps-ot nézed, akkor egy 175 vagy 350 MiB-os anyag 2,5 és 5 perc alatt ér le. Egy 700 MiB-os film is még 10 perc alatt ha a legjobb esetet nézed.


Ha úgy gondolod hogy ez neked még kényelmes, akkor a 10 Mbps környéki csomagok is elégnek bizonyulhatnak. És innen ki lehet indulni mindkét irányba gyorsaság és ár szerint.

2013. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 lindmayer ***** válasza:
20/10 és 2700 huf
2013. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem 5 megás ADSL van 550 KB/s... netezéshez és letöltögetéshez nekem bőven elég... két gép megy róla gond nélkül...
2013. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
torrent is megy rajta elég gyorsan... de hogy ha olyan hejről töltök ami nem korlátozott pl youtube meg hasonlók akkor onnan IDM-el töltök ( Internet Download Manager ) mert ott átlagban 1 megabájt felett van a letöltés... nem értem hogyan de 1.10 az átlag a max 1.30 megabájt volt... de attól tényleg nem volt több....
2013. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem 30/5 Mbites netem van: [link]

3000 Ft-ot fizetek érte havonta a T-Home-nál. Már gondolkoztam az egyel nagyobb csomagra váltáson de mivel a feltöltés ott is 5 Mbit és a letöltésnél ilyen sebességnél már nincs eget verő különbség a 30 és az 50 Mbit között ezért nem váltottam.

2013. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig érkezett válaszokat!


Az 1. válaszadó korrekten leírt mindent, és így legalább sokkal világosabb minden a fejemben! Ez a 10 Mb/sos verzió nagyon jól hangzik, könnyen lehet hogy megpróbálok arra hangolódni. Nekem annyira nem számítanak hogy mennyire gyorsan jönnek le dolgok. Számomra az is megfelel ha 1 óra alatt jön le egy 700 megás film. Talán az még árban is megfelelő, utána is fogok nézni milyen árban ajánlják a szolgáltatók!


A 2. válaszadótól kérdezném, hogy ez a 20/10 mit is takar, mivel nem értek hozzá. És a szolgáltatód nevét is megírhatnád hozzá!


A 3.-4. válaszadónak: Megnézem, hogy kb milyen árkülönbség lehet az 5 megás és a 10 megás között. Nálam is 2 gép megy a netről, az 1ik csak alap internetezésre van, a notebook meg a torrentre és netezésre.


Az 5. válaszadónak: Viszonyítás alaphoz képest, ha a 30 megásért fizetsz 3ezret akkor gondolom a 10 megás ami nekem már elég lenne nem lehet olyan drága! Megérdeklődöm a dolgokat a szolgáltatómnál és a végén majd csak elválik, hogy mi is lesz ebből az egészből!

2013. febr. 3. 21:16
 7/19 anonim ***** válasza:
20:25 ös és 20:27-es vagyok nekem a feltöltés alig üti meg a 60KB/s-ot sajnos itt még nincs kiépítve az üvegszálas hálózat és max ez az 5 megás lehet... ajánlottak már 10 megásat is meg 15 megásat is annyiért amit most fizetünk és utána derült ki mikor ráakarták kapcsolni hogy nem birja...:/
2013. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5. válaszoló vagyok. Igazából az a csomag ami nekem van 5490Ft ( [link] ) Csak én már 6 éve vagyok a T-Home-nál, már platina szintű ügyfél is vagyok és még nyáron amikor lejárt a hűség kérdeztem hogy milyen kedvezményt tudnak adni. Az ügyintéző csak hebegett habogott és végig arra utalt hogy nem tudnak kedvezményt adni. Aztán közöltem vele hogy ha nem adnak kedvezményt máris bonthatják a szerződést és várom a szerelőt aki ki fogja köttetni a netet. Ezután rögtön tudott elfogadható ajánlatot mondani.
2013. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

3-4 es vagyok csak annyi hogy inviteles netem van...


[link]

2013. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 lindmayer ***** válasza:

digi

és a letöltés 20 megabit

a feltöltés pedig 10 megabit

és nem csak papíron hanem a valóságban is:D

2013. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!