Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router egymás után kötése?

Két router egymás után kötése?

Figyelt kérdés
Adott egy T-home -os router viszont az én szobám nagyon messze van tőle és csak kábellel lehet normálisan odavezetni az internetet. De ha félúton beraknám a régi TP-linkes routeremet akkor nem esnék-kelnék mindig a kábelekben. Próbáltam megoldani ezt, de nem tudtam. Bekötöttem (szabályosan) de egyszerűen nem volt net. Szóval kérlek szépen titeket,hogy részletesen,egyszerűen (az én hülye fejemnek érthetően) magyarázzátok el hogy hogyan tudom ezt megoldani. (mind2 router wifis)

2013. febr. 6. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A TP-Linkes router DHCP szerverét kapcsold le, majd dugd a T-ből jövő kábelt a TP-Link egyik LAN portjába dugod.

Ekkor egy hálózatban lesznek, a TP-Link kb úgy fog viselkedni mindegy Access Point. A T fog mindenkinek IP-t osztani ( a TP-Linknek is)

2013. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a segítségedet lekapcsoltam a DHCP-t rajta de nem volt jó aztán az volt a baj hogy Wan portba dugtam a T-s kábeljét de ahogy te írtad úgy már működik! :D
2013. febr. 6. 12:41
 3/7 anonim válasza:
100%
Bocsi, hogy belekontárkodok:) Nekem is ez problémám, van egy t-home routerem, ami nem wifis és van egy tp link wifi routerem. Mikor feltelepítem a wifis routert, akkor az utolsó lépés 2. pontját: verifying router....(nem emlékszem) kiixeli. Azt mondták ezt a dhcp-t vagy mit kellene kikapcsolni, de nem tudom hol lehet. Meg akkor mit hová kell dugni, mert vagy nincs net, és be sem fejezi, vagy van net, de akkor az utolsó lépést hagyja ki. És ez a netes regisztrációs 192.168.0.1. be sem jön...
2013. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

#2.:

1.) Reseteld a routered

2.) Dugd rá egy PC-re

3.) Lépj be a konfig oldalára

4.) Kapcsold ki a DHCP-t! (menüben)

5.) Indítsd újra

6.) LAN portjába dugj egy T-s routerből jövő kábelt

2013. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


A DHCP szervert pedig így kapcsolod ki:


Bedugsz mindent úgy ahogy a rajzon van aztán beírod böngésződbe: 192.168.1.1 utána jelszó:admin user:admin a(tp-linknél) aztán bal oldali menüben DHCP settings ott disable és save.

2013. febr. 6. 22:18
 6/7 anonim válasza:
100%
Köszönöm mindenkinek, sikerült megoldani:)
2013. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1. kérdés: Ha így állítom be, akkor normális hogy nem érem el a 2. router menüjét?

2. kérdés: acces point modban a 2. router semelyik beállítása nem érvényes ? (tüzfal, wifi stb)

2016. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!