Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a facebook profiloma...

Feltörték a facebook profilomat, vagy ez egy trükk? Fontos!

Figyelt kérdés

Ma ránéztem a chat-re, ahol csak egy ember szokott lenni, akivel beszélgetek. (A többieket mind le szoktam tiltani a chat-ről). És ott volt egy másik lány neve is, akit én nem jelöltem be ismerősnek, az ő adatlapján "megjelölés ismerősként" van. Viszont van két közös ismerősünk. Ami kezd gyanúsnak lenni.


Ezt a lányt, aki most ott van a chat-en, még régen bejelöltem ismerősnek, csak "kinyomtam" az ismerőseim közül. Aztán töröltem a profilom. De azóta már van ez az új profilom.


A profilja stimmel a régi profiljával/kedveléseivel, képeivel, adataival, amikor még be volt jelölve.

Viszont van három ugyanolyan videonak tűnő kedvence, de mind a három különböző spanyol nyelven. magia-real-o . blogspot . co . nz webcímen, amelyik oldal nem létezik.


Furcsa még az, hogy tegnap a kedvenceim között volt Bruce Lee (színész), akit nem like-oltam.


Hiába tiltanám le chat-en ezt a lányt, nem lehet, mert ugyanúgy ott van.


Az egyik ismerősömre gyanakszom, aki "bekavart" (bár ő nős, gyerekes asszony)


1. gyanús indok: Azért gyanús, mert pont az ő egyik ismerőse neve van a chat-emen, aki nincs bejelölve ismerősnek. (Beállításaimnál minden rendben, nincs elállítva semmi a facebook-on).


2. gyanús indok: Ennek a gyanús ismerősömnek majdnem 1000 kedvelése van, amit szó szerint másoktól lop el a facen.

3 ugyanaz a kedvelése van pl, mint nekem. Pár percre rakta ki ő is az idővonalára, mint én, ugyanabban a sorrendben. Van ez az alkalmazás pl: megtudta, hogy mennyit kereshetne óránként, ha nem facebookozna! 500 ft jött ki neki. Nekem is ugyanez a pénzösszeg jött ki.


Mellesleg 1542 fényképe van.


Jelszót váltottam a facebook-on, biztonsági kérdés is volt. De ugyanúgy ott van a chat-nél a lány neve. Jelöljem be ismerősnek, vagy ez egy kamu profil?



2013. febr. 6. 21:52
 1/9 A kérdező kommentje:
És mellesleg majdnem 1000 ismerőse van, ami még gyanúsabb.
2013. febr. 6. 22:05
 2/9 anonim ***** válasza:
őrület
2013. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Irigylem a problémáidat.
2013. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az hogy lehet, hogy nincs bejelölve ismerősnek, de ott van a chat-emnél? Mert, ha nincs bejelölve, akkor a chaten sincs fent a facen.
2013. febr. 6. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt megtudod nézni,hogy mikor voltál bejelentkezve utoljára és milyen IP címről így láthatod,hogy valóban használta e valaki a facebookodat. Adatvédelmi beállítások -biztonság -aktív bejelentkezések
2013. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Egyébként az interneten kitöltöttem egy tesztet, és az értékeléshez meg kellett adni az e-mail címemet. Mostmár folyamatosan jön ettől a személytől a spam levél e-mail-ra.

2013. febr. 9. 13:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez mit jelent, hogy jelenlegi bejelentkezés: helyszín? budapest (becslés)


Utolsó hozzáférés: helyszín kecskemét (becslés)

2013. febr. 9. 13:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Melyik helyszínt tiltsam le, amikor Hajdú-Biharban lakom. Amikor becslés szerint Kecskemét közelebb van.
2013. febr. 9. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:

ezeket úgynevezik hogy zombiprofilok...azért csinálják ezeket hogy adatokat lopjanak el, ez alatt értem a like-olás adatokat, kapásból lehet elég sok adatot kinyerni valakiből facebookon.


Az aktivitás menüponton nézd meg hogy milyen alkalmázok vannak telepítve a facebook profilodon, valamelyik alkalmazás, spam robotként terjeszt ilyet.


Esetleg írj rá, hogy ki vagy?...

Bár szerintem, ha robottal van dolgod, előre megírt válaszokat fog adni..szóval elég köcsög algoritmusuk van ezeknek, de van a zombi robotoknak egy ú.n válasz vagy kérdés, amire leállítják magukat.

Amit a készítő szokott belerakni, arra az esetre ha megakarná fékezni.


Én is találtam egyszer egy ilyen zombi profilt, konkrétan 120.000 ismerőse volt és minden film ami létezik like-olva volt és ezeken keresztül mindenféle embernek a képét lemásolta a saját profil oldalára.


Ezért mondom hogy a facebook egy kalapxar oldal.

2013. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!