Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megcsinálni hogy...

Hogyan tudom megcsinálni hogy távolról is elérjem a routeremet?

Figyelt kérdés
Van egy routerem és be akarom állítani hogy távolról is elérjem. dyndns.com mal próbálkoztam de nem sikerült.

2013. febr. 28. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A routerben külön kell engedélyezni, hogy az internet felől is elérhető legyen a config felület.
2013. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az megvan, csak az vele a baj hogy változik az ip.Ezért szeretném a fix ipt(dyndns el ezért próbálkoztam).
2013. febr. 28. 22:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Hiába próbálnád a routerben beállítani a fix ip-t, azzal jó eséllyel csak azt éred el, hogy még otthon se tudj vele internetezni.

Hacsak nem fizetsz kemény pénzeket érte, a szolgáltató bizonyos időközönként megújítja az IP-det. (Részben a címek gazdaságosabb kihasználása miatt, részben meg hogy több pénzt tudjon elkérni azoktól, akiknek tényleg szüksége van fix ip-re. Mert ugye pl. webszervert nehezen üzemeltetnél dinamikus IP-ről.)

A routerben csak akkor tudsz beállítani fix IP-t, ha ténylegesen fix ip-s vonalad van, vagy ha a router egy nagyobb (pl. vállalati) hálózat egyik alhálózatához vezet.

De a lényeg: igen, valami dyndns-hez hasonló dolgot be kell állítanod, vagy folyamatosan megnézned az IP-t, de emellett a routerben külön engedni kell a távoli adminisztrációt (remote admin szokott lenni) is!

2013. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 czibles ***** válasza:

routeredben keress DDNS (dynamic DNS) beállítási lehetőséget. Ott be tudod állítani a DynDns-t. Amúgy én jobban szeretem a www.no-ip.com -ot.


Amennyiben nincsen benne ilyen opció:

1) Frissíted a firmwaret, hátha bele rakták azóta.(Elég valószínűtlennek tartom, de hátha)

2) OpenWRT / DD-wrt és társai

3) Veszel egy olyan routert, ami tudja.

4) Csinálsz egy szervert ami 0-24ben megy és majd az küldi az aktuális IPdet a szervernek.

2013. márc. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a dyndns-t használom. Neked mi nem sikerült egész pontosan? Mit állítottál be?
2013. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A routert már beállítottam,most az kéne hogy dyndns vagy noipvel csináljak egy fix ipt de nem látom át a beállításait,nem tudom hogy hogy kell beállítani, valaki irja le .köszönöm
2013. márc. 1. 08:57
 7/11 A kérdező kommentje:
lehetőleg ingyen
2013. márc. 1. 08:59
 8/11 anonim ***** válasza:
A dnydns és az no-ip.org nem fix IP-t ad. Egy domaint ad, ami mindig a routered aktuális IP-jre mutat. Ezt úgy éri el, hogy amikor a routered új IP-t kap akkor bejelentkezik hozzájuk és szól, hogy mostantól őt melyik IP-n kell keresni.
2013. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
utolsó: Igen tudom de az ezekkel a bajom hogy egyik se ingyenes.
2013. márc. 1. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a NO-IP ingyenes.
2013. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!