Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wi-fi netvadász? Lehet ilyet...

Wi-fi netvadász? Lehet ilyet amit én kigondoltam?

Figyelt kérdés

szereznék egy netvadász antennát és egy nyilvános ingyenes wi-fi -s helyről csatlakoznék a netre. meg lehetne csinálni? biztonságos? 5-7GB/hó adatforgalom az nem lenne feltűnő ?

max 1 km-re van és kb 35 méterrel magasabban vagyok a kijelölt helytől (ha ez számít)


2013. márc. 2. 01:29
 1/9 A kérdező kommentje:
... ja és mi kell hozzá a netvadász antennán kivűl? mennyibe van az összes cucc?
2013. márc. 2. 01:33
 2/9 intrepid ***** válasza:
Meg lehet, és az égvilágon senki nem törődik a nyavalyás 5-7 gigabájtoddal. Azért nyilvános a hot-spot. Ha ügyesen keresel, találsz is a NET-en ilyen antennát.
2013. márc. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Egy ilyen?

2013. márc. 2. 01:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de biztos, hogy egy ekkora bivaly erővel sugárzó antenna használata legális?
2013. márc. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a teljesítmény tiltott hanem a frekvencia.Jelen esetben a 2.4/5 Ghz nyitott és ez nem CB hogy egymást elnyomjuk.A több soha nem árt és ne feledd hiába tolsz sokkal ha kevéssel kapod.Ez a cucc a felét tudja mint amit leírnak róla.
2013. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De úgy tudom, ezekben a sávokban is van bizonyos korlát a teljesítményre.
2013. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Étrisyon jól ráérzett a lényegre.


Nem csak vevő nyereség kell hanem adó teljesítmény is.


2 Dolog miatt fognak elővenni:


- A magas adóteljesítmény miatt az sugárzott jeled alharmonikusai interferenciát okozhatnak a GSM/WCDMA/LTE cellákon amiért egy mobilszolgáltató elég zabos tud lenni és nagyon könnyen észre is vesz. Az interferencia mérés minden távközlési cella ( GSM/WCDMA/LTE ) "alap" mérése.


- Az egy dolog, hogy hazavágsz egy pár cellát, de ha szerencsés módon a mikro átvitellel is interferálsz akkor még zabosabbak lesznek.


Bármelyik esetről is legyen szó, jó ha tudod, hogy ezen a területen nem nagyon van méltányosság és a büntetés mértéke sem pár ezer forint. Az egy dolog, hogy az NHH megvág a büntetéssel, de utána a szolgáltató is beperel az okozott kár miatt.


Ha valaki látott már WiFis átvitelt nagy távolságokra ( pl néhány km ) akkor az tudja, hogy a fenti dolgok miatt irányított antennákat, szektorsugárzókat használnak. Azt ugye mondanom sem kell, hogy ezeken pont-pont kapcsolatok úgy vannak elhelyezbe, hogy max a madarak tudnak belerepülni a sugárzók útjába.

2013. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan srácok.

Keverjük a szezont a fazonnal.

Láttatok már bázisállomást belülről.(én már ettem is)

Más frekvencián 900Mhz-től fölfele dolgoznak.

Nem véletlenül találták ki a frekvencia kiosztást.Nem is beszélve hogy más kódolást használnak.

A jövőben a digitális adás kavarhat be a vifinek ugyanis valami íróasztal mögötti fejes kitalálta hogy erre a frekire fog költözni de ez még a jövő zenéje.

Az interferenciáról olvassatok egy kicsit többet ha már alharmonikusokat emlegetsz.Az irányított antennával egyetértek a tx-rx miatt.Mint írtam ez nem CB hogy elnyomjuk egymást különben már baj lenne a lakásban ahol 1-nél több vifisticket használnak.

2013. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Láttatok már bázisállomást belülről.(én már ettem is)"


Egészségedre. Gondolom DXUt reggelizel, ebédre meg a baseband subracket fogyasztod el... Bár szerintem a dTRU picit rágós, de lelked rajta...Vagy talán RU(s) okat, RRUkat ropogtatsz? Tőlem aztán...Tetszik vagy nem tetszik pl a 2.4 GHzes 802.11g tud interferenciát okozni. Nem csak az egészségvédelem miatt van "lekorlátozva" a "háztartási" WiFi.

2013. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!