Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két Router egymás után van...

Két Router egymás után van kotve. Hogyan tudom megnézni az első Router ip-jét? Illetve hogyan érhetem el?

Figyelt kérdés
Jelenleg két wifi elérési pontom van, de ebből csak egyiket tudom használni mivel a másik kódját elfelejtettem. A fizikai resetelése nem lehetséges mert elérhetetlen helyen van. Hogyan tudnám elérni az első Router ip-jet külső gépről?

2013. márc. 11. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Futtass egy Tracert parancsod a konzolban. Megnyitod a konzolt, és

tracert gyakorikerdesek.hu


Az első állomás az első router ip-je lesz (amihez kapcsolódik a gép), a második állomás a második router ip-je lesz (amihez a másik router csatlakozik).

2013. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszt, de le tudnad irni egy kicsit reszletesebben? Mi az a Tracer? :(
2013. márc. 11. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:

A tracert (traceroute) parancs kiírja az összes állomás IP címét, amin keresztül megy az adat, amit kér a géped, megmutatja az útvonalat, ahogy elérsz egy erőforrást.

Ha windowst használsz (más rendszereken is megvan a tracert megfelelője) akkor nyomd meg a windows gomb+r gombot, ez megnyitja a futtatás ablakot. Ide írd be, hogy cmd és OK.

Megnyitja a fekete konzolt. Ide írd be, hogy

tracert gyakorikerdesek.hu


Ki fog írni egy csomó ip címet (akár egy percig is eltarthat amíg végez, néha tovább). Az első sor az első router ip-je lesz, amihez csatlakozol. A második sor a második router ip-je lesz, amihez az első router csatlakozik. A többi ip cím számunkra most lényegtelen.

2013. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na megoldottam :) Sikerült lefuttatnom a parancssort! Elég fura Ip-ket kaptam.. Az első például nem az első Router IP-je :( Az nekem 192.168.0.1 kellene legyen, de helyette ezt dobja ki 172.27.104.3 :( Na de tegyük fel valahogy meg is lenne a másik Router IP-je. Hogyan tudnám innen gépről resetálni?
2013. márc. 11. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Irány az admin felület az ip-n keresztül, bejelentkezel, és ott lesz valahol egy Reset opció valahol a menüben.

Egyébként lehet úgy is nézni a másik ipt, hogy az első router admin felületébe bejelentkezel, és ha dhcp be van állítva, akkor megnézed, hogy melyik ip-től kapja ő az ip-jét. Remélem érthető melyik ip-re mit értek :D

2013. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Beleptem az álltálam használt Router Admin felületére (mivel csak ennek a Routernek tudom az IP-jet) ahogy irtad :) Dinamyc IP (DHCP) van beállítva, de IP-t sehol nem találok... Tehát még mindig a másik Router IP-jet kellene megtalálnom. Az ha meglenne (és persze erről a gépről el is tudom érni anélkül, hogy csatlakoznom kéne rá) meg lenne oldva :) Amúgy ha segít valamit a Router amibe beleptem egy D-Link DIR-300 típus. Ez csatlakozik az másik Unknown Routerhez :) Elég bonyolult ez nekem...
2013. márc. 11. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Írd be az első 4 ip címet a böngészőbe, amit kaptál a tracert-től, hátha bejön valamelyik :)
2013. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végigpróbáltam az ossyes IP-t, de azt írja ki, hogy A Google Chrome nem tudott csatlakozni a webhelyhez
2013. márc. 11. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy DIR-600-as routerem otthon, de most máshol vagyok, fejből annyira nem megy. Viszont: valahol az administration részben ha jól emlékszem, van egy oldal, ahol meg tudod nézni az aktuális kapcsolatokat, ip címmel, és hogy mennyi ideje aktívak. Itt is ki van írva a másik router ip címe elvileg.
2013. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az idődet és segítségedet! Sikerült megoldanom a problémámat! :D A Router által mentett LOG fileból kinéztem az IP-t! Meg egyszer nagyon köszönöm!
2013. márc. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!