Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TL-WR720N típusú Wifi routerem...

TL-WR720N típusú Wifi routerem aminek a beállításait simán megcsináltam. A gond, hogy sem a laptopon sem az asztali gépen nem megye a net! állítólag az asztali gépen kell vlmit átállítani, h menjen a net. Vlki letudná nekem ezt írni lépésről-lépésre?

Figyelt kérdés

#router #asztali gép és laptop
2013. márc. 14. 13:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Simán megcsináltad, rosszul. Az internetkapcsolat "megosztásáért" a router felel, ha sem az asztali gépeden sem a laptopodon nem működik rendesen, akkor bizony valamit elrontottál a router beállításánál.
2013. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:

eszty,

az ilyen beállítás,márminthogy semmi nem jön be,ez tényleg egyenlő a nullával,

2013. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
mindent a használati utasítás szerint követtem, és januárban már emgcsinálta egy faszi, és akkor az asztali gépen kellett átállítani vlmit h működjön minden!!!
2013. márc. 14. 13:31
 4/45 anonim ***** válasza:
Nem az asztali gépen kellett beállítani, csak az asztali gépet használta arra, hogy elérje a router adminisztrációs felületét (mivel ugye a routernek se kijelzője, se billentyűzete stb..) ahol beállította, hogy a modem milyen adatokkal csatlakozzon a netre, illetve, hogy ezt, hogyan ossza tovább a kliensek felé. A "faszi" valószínűleg értett hozzá, veled ellentétben, inkább kérd meg, hogy állítsa be újra.
2013. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

192.168.1.1


admin

admin


A kérdés az hogy milyen típusú neted van

fix IP s

pppoe ?

2013. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

azért fordultam ehhez az oldalhoz, mivel az asztali gépre van eddig az Ethenel kábel bedugva ami a padlásról lévő modemhez van kötve, innen jön a net. és sajnos én hülye nem néztem meg h a faszi hogyan állította be, és csak az apum ltta de ő meg már nem emlékszik rá. ezért kérek segítséget, hátha ti tudtok nekem ebben segíteni, hogy hol találom azt a vlmit az asztali gépen amit át kell állítani, mert találtam 1 oldalt ami segíthet ebben csak van vlmi amit nem találok és az pedig ez:


"A Windows beállításai


A Windows XP rendelkezik beépített Wi-Fi-támogatással, a Service pack 2-vel frissített verzió pedig egy úgynevezett Zero Configuration Protocollal segíti a vezetéknélküli hálózat automatikus beállítását. Ha a számítógépre telepítettük a Wi-Fi adóvevő egységet, és telepítettük a megfelelő meghajtóprogramot, az eszközkezelőben a hálózati csatolók között az alábbihoz hasonlóan meg kell jelennie a vezetéknélküli hálózati adapternek."


már mindenhol kerestem

2013. márc. 14. 13:41
 7/45 anonim ***** válasza:
valoszinuleg nagyon konnyen be lehetne allitani ,ha tudnank,hogy eppen mi tortenik a gepeden : elmeselheted ,de valaszolo legyen a talpan ,aki megfejti
2013. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

Már el is van rontva !!!!!

A router menüjébe jártál??


igy néz ki: [link]

2013. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
nah ez komoly lesz úgy érzem!! Wifi jel van csak a netre nem lehet rákapcsolódni. van egy Wifi router aminek a beállításait a kézikönyv szerint csináltam!!! ez eddig okés. csak, hogy hiába van az asztali gépre a router rászúrva ha se ezen se a laptopon nincs internet!!! és sok oldalt meg ilyennel kapcsolatos problémát olvastam!! írtam már h januárban ezt megoldották már nekem de akkor az asztalin kellett beállítani, h minden fain-osan menjen. és ezen dolgozom énis, csak egy dolgot nem találok amit fent már bemásoltam szöveget!!
2013. márc. 14. 13:49
 10/45 anonim ***** válasza:

NEM az asztali gép beállításaiban kell keresned a megoldást, praktikus volna ha elolvasnád amit leírtam és megpróbálnád értelmezni.Amit az előző válaszoló ír, pedig simán lehet baromság, ha pl. más a router ip címe, vagy más a login/pass páros, szinte biztos, hogy nem fog működni.


1. A modemből jövő UTP kábelt csatlakoztasd a router WAN portjához.

2. Kösd össze valamelyik számítógépet a router valamelyik számozott LAN portjával (nem a WAN porttal, ott optimális esetben már a modemből jövő kábel van)

3. Kelleni fog egy parancssor amit operációs rendszertől függően érhetsz el. Windows XP alatt (azt írtad az van) a Start->Futtatás részbe a "cmd" (idézőjelek nélkül) parancsot beírva érheted el. Ez egy fekete ablak, villogó kurzorral

4. Ide be kell írnod, hogy ipconfig/all, ez kilistázza az összes a számítógépen található hálózati kapcsolatot. Meg kell keresned azt, amelyiken keresztül a számítógép a routerhez kapcsolódik.

5. Itt keress egy "Alapértelmezett átjáró"/"Default Gateway" nevezetű sort ahol egyy xxx.xxx.xxx.xxx formátumú (nem feltétlenül áll mindegyik csoport 3 számból, lehet kevesebb is)számsort fogsz találni. Ez a router IP címe.

6. Írd be a fenti címet tehát pl. 192.168.1.1 a böngésződ címsorába.

7. A routerhez korábban beállított (vagy gyári) felhasználónév és jelszó segítségével lépj be a router adminisztrációs felületére.

8. A "quick setupot" követve és az internetszolgáltatódtól kapott adatokat megadva (ha dsl van akkor kell, ha kábel akkor valószínűleg nem) állítsd be a routeren, hogy mit és hogyan kell megosztania. A WPS menüpont pedig a WiFi beállítására szolgál.


Ha ez alapján sem megy, kérd meg a "faszi"-t ha már ilyen szépen írsz róla, hogy segítsen újra beállítani. Ezek nem egyszerű dolgok, nem véletlenül végzik szakemberek a beállításukat.


ui.: Ha véletlenül kikapcsoltátok/a "faszi" kikapcsolta a DHCP-t, nem fog működni, közel sem lesz ilyen egyszerű dolgod.

2013. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!