Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Online webáruházat szeretnék!...

Online webáruházat szeretnék! Nehéz felfuttatni a mai konkurencia viszonyok között?

Figyelt kérdés
Ruházati boltot szeretnék, fitalaos szexis ruhákat árulnék!
2013. márc. 24. 10:21
1 2
 1/18 Pj0tr ***** válasza:

Ha itt kérdezel, akkor:

1) Fingod nincs az üzleti életről

2) Fingod nincs az internetes üzletről

Csak egy kósza ötleted van.

Hogy csak magát a webshopos problémákat érintsem:

- Ugyanaz a jogi háttér kell hozzá mintha üzletet nyitnál valahol (cég, adó stb)

- Szigorúbb, ugyanakkor sokkal homályosabb szabályozás vonatkozik rá (garancia, vásárlástól elállás, stb)

- Magában egy honlpot létrehozni sem egyszerű még a mai CMS és csomagolt webshop rendszerek mellett sem. Plusz SEO-zni, biztonságossá tenni... Nem is folytatom.


És ez még csak a jéghegy csúcsa. Olyanokról mint vásárlói bizalom sem szabad megfeledkezni.


Egy ilyen álomhoz először is pénz kell. Ha ez megvan akkor a többit meg tudod venni a pénzen:

- Hozzá értő IT-s ember

- Jogi/könyvelési dolgokhoz ember

- stb.

2013. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam, hogy mit gondoltok!


Hidd el többet tudok, mint hinnéd! :D

2013. ápr. 17. 10:40
 3/18 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam, hogy mennyi idő, de azóta annyit olvasgattam és annyi munkát belefektettem, hogy az elsők között van az oldal! Csak mikor még kiírtam a kérdést, akkor még nem látszódott semmi, de már kezd! 1db tulajdonság és mellé, hogy mini ruha, már az első oldalon jelenik meg! Azt kellene elérni, hogy simán mini ruhára az első legyek.. (Na ez lesz az igazi kihívás!) De türelem és sok munka rózsát terem! :)

Amúgy 1 éves az oldal már!


Már napi szinten 2-3 seo-s megtalál emailben (olyanok akiknek a webáruházuknak fele annyi látogatójuk sincs mint nekem, viccesek, lehet írok vissza az egyiknek, hogy igen, szívesen elvállalom a weboldaljukat), ez is jelent valamit, de főleg a látogatottság és az egyre több vásárló!


Kár, hogy csak most írt valaki erre a kérdésre, de azért köszönöm, meg várom továbbra is a válaszokat!

2013. ápr. 17. 10:49
 4/18 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem, 3hónapja kezdtem el foglalkozni keményen a weboldallal, az előtt és most is persze, máshonnan van még a bevételem nagy része... De ami késik nem múlik!
2013. ápr. 17. 10:51
 5/18 Pj0tr ***** válasza:

Tudom, hogy reklám, de dobj már egy linket :)

Amúgy minden jogi háttér megvan hozzá?

2013. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ide sajnos nem fogok linkelni!


Jogi háttér?

Magam összedobtam eggyet, elállási feltételek stb.

Ami fontos az benne van a 8 munkanap, ingyenes visszaküldési lehetőség (ez extra), adatvédelmi nyilatkozat, nem adom ki az adatokat, kb. tömören ennyi!

Nem kell ezt túl agyalni! :D

2013. ápr. 17. 14:29
 7/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk a vásárlói bizalomról írhatnál bővebben, hogy mire gondolsz?

Tervezek kirakni egy bannert az ebay boltomra linkelve és ott látható az értékeléseim, illetve a top rated seller státusz!


Ez esetleg adna nagyobb bizalmat?

Bár a bizalom nagyon fontos, de fontosabb egy műszaki bolt esetében szerintem! Ruházat esetében, ami 2-3ezer ftról van szó, tehát kis összeg, itt még akkor is nagyobb eséllyel van konverzió, ha nem érzi a vásárló a biztonságot!


Bár mit értünk biztonsági érzetnek? Ezt kifejtenéd bővebben kérlek? Mi kell ehhez?

Weboldal kinézet egy dolog! És mi lenne a többi?

2013. ápr. 17. 14:36
 8/18 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy mi a szakmád?

Ezzel foglalkozol konkréttan (seo, webáruház készítés, esetleg a jogi dolgokkal)?

2013. ápr. 17. 14:38
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyébként a könyvelést is én csinálom! :)

Nem kell sok ész hozzá, csak idő és egy számológép, valamint egy excel! :)

2013. ápr. 17. 14:42
 10/18 Pj0tr ***** válasza:

Excel + idő? De abból lesz rendes NAV felé leadható adathalmaz? Nyilván amíg kicsibe nyomod addig megoldható, hogy akár az ebay.hu, vatera vagy ilyesmi oldalakon keresztül. add el a cuccot. Ez mondjuk ad biztonságérzetet. Viszont ha nagyban csinálod, akkor neked kell biztosítani mindent.


A biztonságérzet esetén arra gondoltam, hogy nem adja-e ki 3. személynek az adataimat. És ezen nem segít, hogy kiírod, mert sok szlogent meg kiírást olvasott már mindenki azt hiszem, amik közül nem mind volt igaz.


És hiába 2-3 ezer forintról van szó ha az ember feltételezi, hogy esetleg átverik és elutalja a pénzt viszont egy cérnaszálat sem kap akkor máris sok a 2-3 ezer.

Plusz ne felejtsük el, hogy egy műszaki terméket a specifikációja alapján veszek meg.

Viszont egy ruhán látni kell azt is hogy áll az emberen. Jó-e rá az a méret, hiszen az egyik márka x sorozatában az S-es méret jó, de a másikban már M-es kell...


Egyébkét konkrétan egyikkel sem foglalkozom. Fejlesztő vagyok. Csak nem internetes oldalakat, hanem intranetes portálokat és egyéb webes alkalmazásokat stb fejlesztek. És persze szoktam vásárolni a neten, de persze ennek semmi köze a szakmai részhez.

2013. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!