Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell beállítani, hogy...

Hogyan kell beállítani, hogy menjen az iptv és a wifi mindenhol? IPTV T-home.3 set top box (STB) rooter: cisco epc 3925 (t-home-os) rooter2: tp-link tl-wr340gd

Figyelt kérdés

bekötettük az iptv-t. nagy a lakás és most az első szobába is szeretnék wifit. mind a két rooter wifis. össze is vannak kötve. megy is a wifi minden szobában de az iptv az nem. eddig az a kábel, amivel össze volt kötve az első szobában a STB a cisco rooterrel, most azzal van a két rooter összekötve és így nem megy a STB.

SBT csak úgy működik ha közvetlen a cisco rooterbe van kötve? nem lehet hidalni vagy valami (ingyenes) megoldás erre?



2013. ápr. 3. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A TP-link LAN csatlakozójába kötöttétek a Ciscoból jövő kábelt és a DHCP-t kikapcsoltátok rajta?
2013. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"SBT csak úgy működik ha közvetlen a cisco rooterbe van kötve? nem lehet hidalni vagy valami (ingyenes) megoldás erre?"


Ha megcsinálod hogy a Tp-Link router ne hozzon létre még egy alhálózatot ( DHCP kikapcs ) akkor elvileg működni kellene az IPTV-nek a Tp-Link routerre kötve is de szerintem jobb ha a Cisco HGW-re kötöd azokat a STB-ket mert a szolgáltató nem nézi jó szemmel ha saját eszközre van kötve az IPTV ( saját tapasztalat! ).

2013. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
TP-link LAN csatlakozójába kötöttük a Ciscoból jövő kábelt és a DHCP-t kikapcsoltuk rajta. van STB és NINCS Wifi (ennyi erővel kihagynám a tp-link-et.)
2013. ápr. 4. 01:06
 4/13 A kérdező kommentje:
ha tp-link WAN csatlakozójába dugom a cisco-ból érkező kábelt és a DHCP-t kikapcsoltuk, akk se WIFI se STB
2013. ápr. 4. 01:08
 5/13 anonim ***** válasza:
A Wifi miért nem jó? TP linken mit állítottál wifivel kapcsolatban? A WAN-ba dugás biztos rossz megoldás.
2013. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van wifi csak internet nincs akkor.

Nem allitottam el.

2013. ápr. 7. 23:40
 7/13 A kérdező kommentje:

LANos megoldas mukodik ha ki van kapcsolva a STB.

Ha bekapcsolom, akk wifin nem tudok csatlakozni ill. ledobal a telefon (xperia ray, samsung galaxy y)

Tegnap meg ment rendesen. Azt hittem sikerult. Ma hazajottem es ujra kaki.

2013. ápr. 11. 00:48
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak akk nem megy a wifi ha elo adast nezek a STB alkeszuleken.

Ha felvetelrol megy valami,akk jo a wifi.

Nem megy a wifi annyi jelent,h telefon elkezd keresni majd kapcsolodni. Utana kiirja ,h szetkapcsolva. Kereses. Kapcsolodas. Szetkapcsolva. Mindezt full wifi jellel. Ahogy elinditottam a felvetelt arra lettem figyelmes

2013. ápr. 11. 01:13
 9/13 A kérdező kommentje:

Nah ezt ujra.

Csak akk nem megy a wifi ha elo adast nezek a STB alkeszuleken. Ha felvetelrol megy valami,akk jo a wifi. Nem megy a wifi annyi jelent,h telefon elkezd keresni majd kapcsolodni. Utana kiirja ,h szetkapcsolva. Kereses. Kapcsolodas. Szetkapcsolva. Mindezt full wifi jellel. Ahogy elinditottam a felvett musort arra lettem figyelmes,h kapcsolodott a telefonom es jottek a viber uzenetek.

2013. ápr. 11. 01:16
 10/13 anonim válasza:

Szia!

Nálam szimplán két wifi-s router van összekötve oly módon hogy amelyik router a netre közvetlen kapcsolódik azon be van kapcsolva a dhcp és ez van öszekötve egy keresztkötésű kábel segítségével a másik routerrel melyen ki van kapcsolva a dhcp és az a kábel az utóbbi router belsőhálózati protjába van bekötve.

Én egyszerűen internet megosztásra használom.

2013. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!