Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok kapcsolódni...

Miért nem tudok kapcsolódni az Internetre "közvetlenül" a modemről?

Figyelt kérdés

A helyzet leegyszerűsítve a következő: van egy USB csatlakoztathatóságú modem, egy wifi router (TP Link TL-WR740N), egy rendes számítógép és egy laptop.


A modem USB-vel csatlakoztatva van a rendes számítógéphez.

A router értelem szerűen össze van kötve a modemmel és a rendes számítógéppel is. Utóbbit konkrétan azért, hogy még véletlenül se bugoljon a router, ha mindkét gépen megy a net egyszerre.


Így tehát fel tudtam menni a rendes számítógépen a netre anélkül, hogy a routert be kellett volna kapcsolnom. S ha meg bekapcsoltam a routert, akkor a rendes gépen is és a ház másik végében lévő laptopon is zavartalanul lehetett netezni (utóbbit ugye wifi segítségével).


Aztán ma megváltozott minden: a rendes gépen nem tudok kapcsolódni az USB-n keresztül a netre. Csak akkor, ha a routert használom helyette a kapcsolódáshoz. Nem tudom miért, de a hálózati kapcsolatoknál ennek ellenére jelzi hogy ott van az USB-s összeköttetés, meg aktív is, csak éppen az állapotra kattintva látszik, hogy nem tud 'fogadni' meg 'küldeni' sem. S aztán jön alul kis ikonon a duma, hogy "a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott".

Megnéztem már minden xart, hogy nincs-e átállítva esetleg valami a tűfalnál - de nincs.


Szóval a routeren keresztül az ethernet kábelen jön a net, a sima (közvetlenül a modemhez csatlakoztatható) USB kábelen meg nem. A probléma az, hogy nem nyúltam az USB-s kábelhez - tehát annak működnie kell szerintem. Csak a gépbe vezető ethernet kábelt cseréltem le egy másikra, s így nem értem, mi okozza ezt az egészet.


A segítő válaszokat előre is köszönöm!


(bocs a kisregényért és a szájbarágásért, de tutira szerettem volna menni)



2013. ápr. 6. 20:53
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

De miért kell neked az USB és az UTP kapcsolat egyszerre?

Szerintem csak túlkomplikálod vele a dolgot.


Elvileg 1 külső IP címet kapsz a szolgálattól, bekapcsolod gépet kiépíti az USB -s kapcsolatot, majd bekapcsolod a routert ez is ki építi a kapcsolatot ugyan arra az IP címre, megossza, és NAT -olja ugyan arra a gépre. Ez csak szerintem hülyeség? Az a csoda hogy eddig ez működött.

Úgy kell beüzemelni a rendszert ahogy a kézikönyv írja, nem kell kavarni az USB -vel szerintem.

2013. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hú próbáltam végigolvasni,de hát ez borzalmas,

-nem tudnád lerajzolni inkább ,hogy mi hova van kötve ?

2013. ápr. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!